Turkcell Enerjim

Bu servis ile işletmenizin enerji tüketimini görüntüleyip verimliliğe katkı sağlayabilirsiniz.

Turkcell Enerjim

Turkcell Enerjim Nedir?

Kurumların enerji tüketimlerini anlık olarak takip etmelerini, ihtiyaca özel teknik çözümlerle verimliliklerini artırmalarını ve enerji maliyetlerini düşürmelerini sağlayan bir servistir. 

Ayrıca, kontrol ek paketleri ile ortam sıcaklığına göre klima kontrolü, iç mekan hava kalitesi ve CO2 seviyesi ölçümü, istenen tüketim noktalarının aç/kapa kontrolü gibi ihtiyaçlar da karşılanabilir.​

Aylık enerji tüketim maliyetlerini takip etmek ve yönetmek isteyen tüm kobiler ve kurumsal firmalar için idealdir.


Turkcell Enerjim servisi ile;
 • Tek bir platformda ofis, kat ve şubeler arası anlık izleme, karşılaştırma ve analiz ile tüm enerjinizi yönetebilirsiniz.
 • Reaktif enerji oranını sürekli takip edebilir ve olası reaktif cezalarını engelleyebilirsiniz.
 • İleriye dönük tüketim tahminleri ve uygun tasarruf önerileri ile enerji tüketiminizi optimize edebilirsiniz.
 • Kritik ekipmanlarınızın takip edip raporlamasını ve bakım süreçlerinin yönetimini yapabilirsiniz.
 • Birim enerji maliyetleri muhasebesinin doğru yapılmasını sağlayabilirsiniz.
Ayrıca ek kontrol paketleri ile;
 • Kritik olmayan ekipmanlarınızı belirlenen saatler dışında kapatabilirsiniz.
 • Ortam sıcaklığını ölçerek split tipli klimaların istenen değerde çalışmasını sağlayabilirsiniz.
 • İç mekan hava kalitesinin ölçüp, takip edebilirsiniz.
 • İç mekan  CO2 seviyesini ölçüp, takip edebilirsiniz.
 • Seçilen yükleri/prizleri belirlenen koşullara göre devreye alıp çıkarabilirsiniz.

Turkcell Enerjim Ana Paket Seçimi (Zorunlu)


Paket Adı
Açıklama
Fiyatlandırma
Periyodu
Taahhütsüz
Fiyat
Taahhütlü
Fiyat
Taahhüt
Süresi
Ürün Ana Paketi
İzleme noktası başına fiyatlanan Turkcell Enerjim ürün paketidir. Ek paketler alınabilmesi için sahip olunması zorunludur.
Aylık
499 TL
249 TL
24 Ay
Ürün Kurulum Paketi
Ürünün çalışabilmesi için gerekli olan kurulum hizmeti bu paket üzerinden fiyatlanır. Taahhütlü satışlarda ücretsizdir.Tek Seferlik750 TL0 TL
24 Ay


Turkcell Enerjim Ek Paket Seçimi (Opsiyonel)


Paket Adı
Açıklama
Fiyatlandırma Periyodu
Taahhütsüz Fiyat
Taahhütlü Fiyat
Taahhüt Süresi
Kontrol Standart Paketi
İhtiyaca göre detaylarda belirtilen bir ya da birden fazla versiyonu seçilebilir ya da Kontrol Pro Paketi versiyonları ile birlikte sunulabilir.
Aylık298 TL
149 TL
24 Ay
Kontrol Pro Paketi
İhtiyaca göre detaylarda belirtilen bir ya da birden fazla versiyonu seçilebilir ya da Kontrol Standart Paketi versiyonları ile birlikte sunulabilir.Aylık
758 TL
379 TL
24 Ay
SKTT Paketi
EPDK tarafından teliğ edilen Son Kaynak Tedarik Tarifesi (SKTT) kapsamında elektrik tarifesini satın alan kurumların, tarifelerin izleme, yönetim ve karşılaştırmasını yapabildiği hizmettir.Aylık499 TL499 TL24 Ay
Proje Paketiİhtiyaca yönelik, özelleştirilmiş entegrasyon çalışmaları ve geliştirme ihtiyaçları bu paket üzerinden fiyatlanır.Tek Seferlik3.000 TL--

 • Ürün Ana Paketi için fiyatlandırma, izleme noktası başına yapılmaktadır
 • Taahhütsüz Ürün Ana Paketi aylık olarak yenilenecektir.
 • Talep edilen her lokasyon için 1 adet Ürün Kurulum Paketi satın alınmalıdır.
 • Ürün Kurulum Paketi ücretleri tek seferlik olacak şekilde ilk faturaya yansıtılacak olup Taahhütlü Ana Paket satın alımlarında faturaya Ürün Kurulum Ücreti tutarında indirim yansıtılacaktır.
 • Talep edilen paketlerin teknik ve ticari uygunlukları ve Servis ile ilgili teknik sistemlerin stok durumları SUPERONLINE ve/veya İş Ortağı tarafından değerlendirildikten sonra onaylanacak ve talep işleme konulacaktır.
 • Kontrol Standart ve Kontrol Pro Paketlerinin alt seçeneklerine göre yetkinlikleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Pakete ait tüm alt seçeneklerin fiyatları paketin fiyatı ile aynıdır.
 • Her bir Pakete ait seçeneğin karşılığında hangi fonksiyonun kaç adet nokta için sunulacağı tabloda sunulmaktadır. Örneğin: Kontrol Pro Paketi'nin Seçenek 1'i için: 1 adet sensör ile sıcaklık, nem ve iç mekan hava kalitesi ölçülerek 5 adet klima kontrol edilebilir. 5 adet yük aç/kapa yapılabilir. Tüm ekipmanlar için pano sağlanır.
 • Kontrol Standart ve Kontrol Pro Paketleri için her bir seçenek amaca göre seçilmelidir. İhtiyaca göre bir müşteri için birden fazla olarak bu paketlerden tanımlanabilmektedir. Örneğin, 1 adet Kontrol Paketi Seçenek 5 ve 1 adet Kontrol Pro Paketi Seçenek 1 seçildiği durumda: 4 (1+3) adet sensör ile sıcaklık, nem ve iç mekan hava kalitesi ölçülerek 5 adet klima kontrol edilebilir. 5 adet yük aç/kapa yapılabilir. Tüm ekipmanlar için pano sağlanır.
 • SKTT Paketi, Taahhütsüz Kontrol Standart Paketi ve Taahhütsüz Kontrol Pro Paketi aylık olarak yenilenecektir.
 • Talep edilen her farklı veri, bildirim, rapor gönderimi ve/veya CRM, SAP, ERP sistemlerine entegrasyon için ayrı Proje Paketleri alınması gereklidir.
 • Proje Paketi ücreti tek seferlik olacak şekilde faturaya yansıtılacaktır.
 • Tahhütlü paketlerin taahhüt süresi dolmadan iptali durumunda indirim tutarları üzerinden müşteriye sunulan fayda ve müşterinin kalan servis paketi ödemeleri hesaplanarak, müşteri lehine olan tutar müşteriye cayma bedeli olarak yansıtılır.
 • Servisin kullanılması için M2M hat kullanımı gerekmesi durumunda Müşteri Yöneticinizle irtibata geçebilirsiniz.
 • Kontrol paketlerinin içeriğine ait detaylar aşağıdaki tabloda sunulmaktadır:

Paket Adı
Seçenekler
Servis İçeriği
Kontrol Standart Paketi

1
1 adet sensör ile sıcaklık, nem ve iç mekan hava kalitesi ölçülerek 1 adet klima kontrol edilebilir. 1 adet yük aç/kapa yapılabilir. Tüm ekipmanlar için pano sağlanır.
2
1 adet sensör ile sıcaklık, nem, iç mekan hava kalitesi ve CO2 seviyesi ölçülerek 1 adet klima kontrol edilebilir.
3
1 adet sensör ile sıcaklık, nem, iç mekan hava kalitesi ve CO2 seviyesi ölçüler, 1 adet yük aç/kapa yapılabilir. Tüm ekipmanlar için pano sağlanır.
4
2 adet sensör ile sıcaklık, nem ve iç mekan hava kalitesi ölçülerek 1 adet klima kontrol edilebilir.
5
3 adet sensör ile sıcaklık, nem ve iç mekan hava kalitesi ölçülebilir.
61 adet sensör ile sıcaklık, nem ve iç mekan hava kalitesi ölçülürken diğer sensörle bu özellliklere ilave olarak CO2 seviyesi de ölçülebilir.
Kontrol Pro Paketi1
1 adet sensör ile sıcaklık, nem ve iç mekan hava kalitesi ölçülerek 5 adet klima kontrol edilebilir. 5 adet yük aç/kapa yapılabilir. Tüm ekipmanlar için pano sağlanır.
2
1 adet sensör ile sıcaklık, nem, iç mekan hava kalitesi ve CO2 seviyesi ölçülerek 4 adet klima kontrol edilebilir. 5 adet yük aç/kapa yapılabilir. Tüm ekipmanlar için pano sağlanır.
3
1 adet sensör ile sıcaklık, nem ve iç mekan hava kalitesi ölçülürken diğer sensörle bu özellliklere ilave olarak CO2 seviyesi de ölçülebilir. 4 adet klima kontrol edilebilir. 5 adet yük aç/kapa yapılabilir. Tüm ekipmanlar için pano sağlanır.
4
3 adet sensör ile sıcaklık, nem ve iç mekan hava kalitesi ölçülürken diğer sensörle bu özellliklere ilave olarak CO2 seviyesi de ölçülebilir. 2 adet klima kontrol edilebilir. 2 adet yük aç/kapa yapılabilir. Tüm ekipmanlar için pano sağlanır.
5
1 adet sensör ile sıcaklık, nem ve iç mekan hava kalitesi ölçülürken diğer sensörle bu özellliklere ilave olarak CO2 seviyesi de ölçülebilir. 4 adet klima kontrol edilebilir. 3 adet yük aç/kapa yapılabilir.

Turkcell Enerjim servisinden faydalanmak ve detaylı bilgi için Turkcell Kurumsal Müşteri Yöneticiniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Kullanım kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Sıkça sorulan sorulara ulaşmak için tıklayın.
532 ya da 0532 532 0000
Turkcell Kurumsal Satış
Turkcell Çözüm Ortakları
Kurumsal Müşteri Yöneticisi

BENZER SERVİSLER

Kapat
Yardım ister misiniz?