Turkcell Çoklu Bulut

Global bulut sağlayıcıları servislerine, teknik çözüm ve destek hizmetlerine Turkcell Çoklu Bulut ile tek noktadan ulaşın!

Turkcell Çoklu Bulut

Turkcell Çoklu Bulut Nedir?

​Turkcell Çoklu Bulut, uygulamalarınızın ve iş yüklerinizin yönetimi için global bulut sağlayıcı servisleri tedariği, yönetmi, çözüm danışmanlığı, kurulum, konfigürasyon ve teknik destek hizmetlerini sunar. 

Uygulamalarını ve iş yüklerini yönetirken;

 • global bulut sağlayıcıların sunduğu hızlı, esnek, yenilikçi teknolojilerle donatılmış, küresel altyapı ve platformlara ihtiyacı duyan,
 • veri merkezi ve sunucu gibi yatırım harcamalarından tasarruf etmek isteyen,
 • sadece kullandığı BT hizmetleri için ödeme yapmayı tercih eden,
 • global bulut sağlayıcı platform ve servisleriyle ilgili çözüm danışmanlığı, teknik yönetim ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan veya bu hizmetler için dış kaynak kullanarak operasyonel verimlilik sağlamak isteyen
her büyüklükten ve sektörden şirketler Turkcell Çoklu Bulut servisinden faydalanabilir.

Turkcell Çoklu Bulut servisi kapsamında sunulan aşağıdaki paketlerden ihtiyacınıza yönelik olanları satın alarak servisten faydalanabilirsiniz.

 • Azure Standart Bulut
     Global bulut sağlayıcı platformu aboneliği, bulut servisleri tedariği, konfigürasyonu, ilk kurulum ve 7/24 satış sonrası teknik destek hizmetlerini içerir.
 • Azure Yönetilen Bulut
Kullanmayı planladığınız sistemlerinizin altyapılarının kurulumu, yönetimi, izlenmesi,  talep edilen konfigürasyon değişiklikleri, yeni ürün ve servislerin devreye alınması, kullanım raporları, maliyet azaltıcı öneriler, kritik alarm ve metriklerin oluşturulması ve güncellenmesi, müşteriye özel alarm ve metriclerin oluşturulması ve iletilmesi, proaktif tanı ve müşteriye önceden bilgilendirme, 7/24 Talep ve Arıza Yönetimi hizmetlerini içerir.
 • Azure Proje
Veri taşıma, kullanıcı hesap kurulumu ve yönetimi, global bulut sağlayıcı servislerinin kurulumu ve aktivasyonu hizmetlerini içerir.
 • Azure Danışmanlık
Uygulama ve iş yüklerinin yönetimi için BT altyapısı ihtiyacının analizi, ihtiyaca uygun çözüm mimarisinin belirlenmesi, bulut altyapısına geçiş ve kazanımların değerlendirilmesi hizmetlerini içerir.
 
Yukarıda belirtilen paketler kapsamında şirketlerin Microsoft Azure kullanımlarında ihtiyaç duyacakları hizmetler sunmaktadır. 

Yukarıdaki paketler için abonelik iptali taleplerinizi Turkcell Kurumsal Müşteri Yöneticiniz üzerinden iletebilirsiniz. 

Diğer global bulut sağlayıcı servisleriyle ilgili talepleriniz ve detay bilgi ihtiyacınız için Turkcell Kurumsal Müşteri Yöneticiniz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Turkcell Çoklu Bulut servisi Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Detaylı bilgi Turkcell Kurumsal Müşteri Yöneticiniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Turkcell Çoklu Bulut servisi kapsamındaki;

 • Standart Bulut Paketi, global bulut sağlayıcı servislerinin kullanımına göre aylık olarak ücretlendirilir.
 • Yönetilen Bulut Paketi için yönetimini talep edilen bulut ortamı için sertifikalı teknik ekipler tarafından gerçekleştirilecek teknik değerlendirme sonrası fiyat teklifi oluşturulur, aylık paket abonelik ücretlendirmesi gerçekleşir.
 • Proje ve Danışmanlık paketleri için talep edilen iş kapsamına göre sertifikalı teknik ekipler tarafından gerçekleştirilecek efor ve zaman planı değerlendirmesi sonrası fiyat teklifi oluşturulur. Proje veya Danışmanlık paketi kapsamında talep edilen hizmet gerçekleştikten sonra tek seferlik ücretlendirme gerçekleşir.
Detaylı bilgi için Turkcell Kurumsal Müşteri Yöneticiniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Microsoft

Detaylı bilgi için 0850 222 1 222 numaralı Kurumsal Çağrı Merkezimizi arayabilir ya da Kurumsal Müşteri Yöneticiniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorulara ulaşmak için tıklayın.

BENZER SERVİSLER

Kapat
Yardım ister misiniz?