SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Turkcell müşterileri SMS, Web, Çağrı Merkezi ve abonelik sözleşmesi kanalları ile reklam almaya izin verebilir ve verdikleri izni aynı kanallar ile diledikleri anda iptal edebilirler. Müşteriler ilk izin sürecinde TL/dakika hediyesi alır, ek olarak ilgilendiği firmaların fayda ve fırsatlarından haberdar olurlar.
  Kurumsal firmalar, Turkcell HedefliMesaj uygulamaları ile milyonlarca izin vermiş kişi içerisinden dilediği kitleye istediği zaman ve istediği yerde ulaşabilmektedir. Demografik, ilgi alanı, servis kullanımı, geçmiş kampanya katılımı, lokasyon gibi çok farklı şekillerde hedefleme yapılabilir ve reklam metni gönderilir.

 • SMS/Wappush:
  Metin bazlı interaktif ve ölçülebilir reklam mecrasıdır.

  MMS/Video:
  Hedeflenen müşteriye görsel tanıtım gönderilmesini sağlayan reklam mecrasıdır.

  Hedefli IVR:
  Hedefli IVR (Interactive Voice Response) servisiyle reklam almaya izni olan müşteriler içerisinden istediğiniz kriterlere göre hedeflediğiniz kitleye otomatik arama yaparak, sesli bir şekilde duyuru paylaşılabilir. Arama sırasında bilgi vermek, telefon tuşlarına bastırarak soru cevaplatmak, cevaplara göre yönlendirme yapmak mümkündür. Hatta telefon aramasının sonunda tek bir tuşla müşteri direk call centera yönlendirilebilir.

 • Kaç kişinin hedeflendiği ve kaç kişiye reklamın ulaştığı raporlanabilir. Bunlar kriter kırılımında verilmez.
  İnteraktif ürünlerde kaç müşterinin aksiyona geçtiği raporlanabilir

 • Mesajlar gönderilmeden önce Turkcell tarafından onaylanmalıdırlar.

 • Yalnızca firmanın unvanıyla ilişkili isimlerden gönderim yapılabilir

 • Gönderim tamamlandıktan sonra, SMS gönderilen abone sayısına göre fiyat hesaplanarak fatura kesilir ve müşteriye e-fatura olarak iletilir. Bu faturalar şu an sadece belirli bir hesap numarasına EFT yapılarak ödenir.

Kapat
Yardım ister misiniz?