SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Enerji İzleme Servisi bilgilendirme amaçlıdır, tasarruf sağlayabileceğiniz noktaları analiz etmenizi kolaylaştırır.
  Enerji İzleme Servisi ile elektrik tüketim trendinizi analiz ederek, karşılaştırmalar yapabilir, maliyetlerinizi hesaplayabilir ve sonuçlarına göre aksiyonlar alarak tasarruf sağlayabilirsiniz. Örneğin, elde edeceğiniz veriler ile elektrik tüketim dağılımınızı görerek, ışıklandırmanızı değiştirebilir, havalandırmanızı daha verimli hale getirmek için kararlar alabilirsiniz. Sistem tarafından gönderilecek olan Aylık Raporu analizlerinizde kullanabilirsiniz.

  Enerji Bakanlığı “Enerji Verimli Sanayi istatistikleri” ile “Intelligent Energy Europe” çalışmaları baz alınarak ortaya çıkarılan, Enerji İzleme Servisi ile elde edilen tasarruf oranları aşağıdaki gibidir:

  Aydınlatma %30
  Klimalar: Soğutma %25, Isıtma %75
  Buzdolapları %25
  Fan sistemleri %52
  Soğutma Kulesi %50
  Fırın sistemleri %45

  *** Her işletmenin enerji karakteristiği ve uygulanan tasarruf tedbirleri birbirinden farklı olduğu için, oranlar değişkenlik gösterebilir.
  *** Müşterilerimizin geri dönüşüne istinaden, Enerji İzleme Servisi ile enerji tüketiminde ortalama %20 tasarruf sağlandığını söyleyebiliriz.

 • Bu servis, bilgilendirme amaçlı olup, elektrik faturası yerine geçmez. Tüketim bilgileri, ölçüm noktasından (sayaç/analizör) alınan kWh bilgileridir. Ortalama birim fiyat kullanılarak tüketim değeri yaklaşık olarak hesaplanmaktadır. Serviste yer alan değerlerde kayıp kaçak bedeli, dağıtım bedeli, sayaç okuma bedeli vergiler dahil edilmemiştir. Bu yüzden resmi elektrik faturanız ile TL değerleri farklı olabilir.

 • Turkcell satış sorumlusu ve Kurumsal Çözüm Merkezleri ile bağlantıya geçerek hemen cihazları alarak kullanmaya başlayabiliriz

 • Akıllı Enerji Servisi enerji tüketimini takip etmek isteyen bütün şirketler ve evler için uygundur. Ancak en yoğun olarak kullanılan alanlar aşağıda gösterilmiştir:
  · Fabrikalar
  · Zincir İşletmeler (Mağaza, Restoran, Market, Sinema, vb.)
  · AVM
  · Bankalar
  · Hastaneler
  · Kamu Binaları
  · Rezidanslar

 • Mevcutta bir elektrik ekibiniz var ise ilgili sistemin devreye alınmasını ekipleriniz yapabilir yok ise veya talep etmeniz durumunda yönlendireceğimiz saha keşif ekiplerinin keşif sonrası raporları hazırlayıp sizlere fiyat tekliflendirmesi yapılabilir.

 • SMS ve e-posta ile sistemdeki ve tesisteki yetkililere bilgilendirme yapılabilir.

 • Hayır ödemezsiniz. SMS bildirimleri ücretsizdir.

 • Evet kullanabilirsiniz. Ama öncelikle bu hatların tipini M2M yapmalısınız ve M2M ürün tarifesi ile birlikte "Enerji Yönetimi" opsiyonunu seçebilirsiniz. Bu işlemleri sizden sorumlu olan satış yöneticisi ve Kurumsal Çözüm Merkezi kontaklarından talep edebilirsiniz.

 • Aynı hesaba aynı anda 1 kişi bağlanabilir. Diğer kişi bağlandığında sistem ilk kullanıcıyı çıkartır.

 • Haritada cihazın yeri sim kart üzerinden otomatik olarak belirlenir.

 • Birden fazla okuma noktasının (makine, ofis, dükkan, şube, vb.) takibi yapılabilir.

 • Data Kademeleriİlave Ücret
  0-1,5 GB5 TL
  1,5GB - 3,5GB14 TL
  3,5GB - 15GB50 TL
  15GB - 75GB230 TL
  75GB - 150GB290 TL

  *150GB sonrası hız 128kbps'ye düşürülecektir.

  Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Fiyatlar yurt içi kullanımlar için geçerlidir.


 • Sistemde her şubenin yetkilisi “admin” hesabı tarafından tayin edilebilir. Fabrikanın müdürüne “admin” yetkisi verildiğini varsayalım. Bütün makinelerdeki bilgiler admin tarafından gözlemlenebilir. İstenirse 1. Makineye ve 2.Makineye ayrı ayrı yetkililer atanabilir. Böylelikle fabrika müdürü bütün gelişmeleri izleyebilir. Makine yetkilileri de kendi makinelerinde olan bitenleri takip ederler ve böylelikle sistem verimi arttırılabilir.

 • Turkcell Enerji Servisi ölçülen tüketim değerlerini saklar ve kullanıcıya bu değerleri rapor olarak sunabilir. Bu raporlar sayesinde kullanıcı, enerji tüketim verileri ile kendi işini daha verimli hale getirebilir, faturalarını gözlemler ve kullanımlarını karşılaştırabilir.

 • Bu servisi kullanarak şubelerinizin ayrı ayrı enerji takibini yapabilir ve onları birbirleri ile karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede şubelerinizdeki tüketim değerlerini optimize edebilirsiniz.

 • Turkcell Enerji Servisi’ni kullanarak karbon salınımı ölçüm bilgilerini de görebilirsiniz.

 • Hayır, edilememektedir. Olası değerlerin yükselmesi ve anormal şekilde değişmesi durumunda görevli ve yetkilileri yönlendirebilirsiniz.

 • Her ayın sonunda sizlere özel bir kullanım analiz karnesi gönderilir.

 • Cihazların montajı iş ortağı veya İş ortağının bir çözüm ortağı tarafından yapılacaktır.

 • Tüm haklarınız bir fatura dönemi için geçerlidir. Bir sonraki aya devrolmaz.

 • Cep telefonunuzda kullandığınız normal kullandığımız hatlar kullanılmamaktadır. Bu hatlar ses iletişimine kapalıdır. Sadece cihazların merkezdeki sistemlerle haberleşmesini izin verilir. Bu sayede çalışanlarınız veya kötü niyetli kişiler suistimal yapamazlar. Ayrıca bu sim kartlar cihazların bulunduğu yoğun titreşim, toz ve nemli ortamlara göre üretilmiştir. Bu nedenle daha uzun ömürlü ve sorunsuzdurlar

 • (Hat Sayısı) (400 MB Data)
  (0-50) (20 TL)
  (51-100) (18 TL)
  (101-250) (15 TL)
  (251-500) (12 TL)
  (501-1.000) (10 TL)
  (1.001-10.000) (8 TL)
  (10.000+) (6 TL)


  Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
  Fiyatlara tüm vergiler dahildir. Fiyatlar yurt içi kullanımlar için geçerlidir.
  400 MB data paketinin aşılması durumunda hız 128 Kbps'ye düşecektir ve paket aşım ücreti yansımayacaktır.
  Numara değişikliği, devir, faturasız hatta geçiş, numara taşıma, borç nedeniyle hattın kapanması, kendi isteğiyle hat kapama veya fatura dönem değişikliğinde faydalar devam etmemektedir.

Sayfayı kaydırın