Turkcell Partner Network

​Müşterilerimizin ihtiyaçları olan tüm servis ve çözümleri iş ortaklarımız ile sunmaya devam ediyoruz.​

Hakkında

Bünyesinde 200’ü aşkın iş ortağı, stratejik işbirliği yaptığı yerel ve dünya çapında firmalar, STK’lar, yatırımcılar ve girişimciler ile 15.000’i aşan uygulama geliştiriciyi barındırmakta olan Turkcell Partner Network, Türkiye’nin en köklü ve etkin iş ekosistemlerinden biridir.

 

Turkcell Partner Network Nedir?

Turkcell, iş ortakları ile birlikte 500 bini aşkın kurumsal ve 34 milyon bireysel müşterisinin hayatını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Yapılan araştırma çalışmaları ile açık inovasyonu bilgi teknolojileri alanına yaymayı hedeflemektedir. Bu iki alanda sağladığı beraberlik ile ülkenin rekabet gücünün artırılmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiştir. Bu amaca hizmet etmek için kurulan Turkcell Partner Network, Türkiye’nin en köklü ve etkin iş ekosistemlerinden biridir. Bünyesinde 200’ü aşkın iş ortağı, stratejik iş birliği yaptığı yerel ve dünya çapında firmalar, STK’lar, yatırımcılar ve girişimciler ile 7 bini aşan uygulama geliştirici barındırmaktadır.Turkcell Partner Network Neler Sunuyor?

Turkcell Partner Network, Turkcell Partner Program için özel olarak tasarlanmıştır. Program, Turkcell'in sahip olduğu teknik altyapı yeteneklerini ve mobil trendlere dair güncel bilgi birikimini iş ortaklarına aktarır. Bu kapsamda sunulan destekler, eğitimler, başarı belgeleri ile ekosistemin; teknolojiye hâkim, rekabetçe üstün ve altyapı konularında yetkin olması amaçlanmaktadır.

Turkcell Partner Programı, dünya çapındaki “Association of Strategic Alliance Professionals” tarafından iş ortaklığı yönetimi alanında 2010 yılında birincilik ödülü ile onurlandırılmıştır.

Turkcell Partner Network hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Turkcell ile İş Ortaklığı

Turkcell İş Ortaklığı Yönetimi, Turkcell’in güçlü teknolojik altyapısını kullanmaktadır. Bu şekilde bireysel ve kurumsal müşteri ihtiyaçlarına göre özel çözümler üreten ve geliştiren "iş ortakları ekosistemi"ni yönetir. 11 yıllık deneyimi ile iş ortaklarına;

  • Farklı iş alanlarının gerektirdiği iş strateji ve hedeflerine dair bilgi ve altyapı sunar,
  • Turkcell Partner Program içinde yer alan hizmet ve fırsatlardan yararlanmalarını sağlar,
  • Yeni fikirlerin ürün servis ve projeye dönüştürülmesi süreçlerini yönetir,
  • Yeni kanal ve iş modeli seçenekleri ile iş ortaklarına iş fırsatları üretir ve,
  • Tüm ekosistemin etkili standartlar çerçevesinde sürdürülebilir büyümesini uçtan uca izler ve geliştirir.


Turkcell Partner Programı'na Başvuru

Turkcell iş ortağı olmak isteyen firmalar, başvurularını “turkcellpartner.com” iş ortaklığı portalı aracılığıyla yapabilirler. Portal, iş ortaklığı ekosistemi hakkında çeşitli bilgiler barındırmaktadır. Ortaklarımız, bu bilgilere profil sayfaları ve blog yazıları üzerinden ulaşabilir. Ayrıca profesyonel ağ kurma özelliklerinden de yararlanabilir. Böylece iş ortaklarımızın kendilerini ekosisteme ve müşterilerimize tanıtmalarına olanak sağlanmaktadır. Web kanalındaki bu başarılı operasyon, mobil mecrada iş ortakları ürünlerini müşterilerimiz ile buluşturan “Turkcell İş Ortakları Kataloğu” uygulaması ile daha da etkin hale gelmiştir.


Turkcell ile İş Ortağı Olmak için tıklayın.

Turkcell İş Ortaklığı Kataloğu’nu indirmek için tıklayın 

Turkcell Partner Network

Turkcell Partner Program, bünyesinde 200’ü aşkın iş ortağı, stratejik işbirliği yapılan yerel ve dünya çapında firmalar, STK’lar, yatırımcılar ve girişimciler ile 7 bini aşan uygulama geliştiriciyi barındırmaktadır.İşleyişte Turkcell ve Turkcell Superonline Etkisi

Turkcell İş Ortaklığı Yönetimi ekibince geliştirilen bu ekosistemde, çalışmalar, teknoloji alanında faaliyet gösteren iş ortaklarıyla birlikte yürütülmektedir. Turkcell ile Turkcell Superonline altyapıları üzerinde çalışan mobil ve sabit çözümlerle, bireysel ve kurumsal ihtiyaçlara yanıt verilmektedir. Teknoloji çözümlerini sağlayacak iş modelleri bu şekilde oluşturulmaktadır. Bugün Turkcell İş Ortakları ve onların yer aldığı iş kollarında faaliyet gösteren tamamlayıcı firmalarla birlikte, Türkiye’nin iş gücüne olan toplam katkısı 10 bin kişinin üzerindedir.


Turkcell Partner Network​ dünyası ile hemen tanışmak için tıklayınız 

Turkcell ile Yazılım Dünyası

Turkcell İş Ortaklığı Yönetimi, ekonomik kalkınmanın itici gücü olan teknoloji ve inovasyon odaklı girişimlerin oluşumuna da destek vermektedir.

Ekosistemimizde yer alan iş ortaklarımız, yenilikçi fikirler geliştirmeye teşvik edilmektedir. Yeni girişimcilerin de yaratıcı ve ticari potansiyel taşıyan fikirlerini hayata geçirmeleri için şirketleşme desteği sağlanmaktadır. Böylece ekosistemimizdeki yatırımcı ağına yönlendirme yapılmaktadır. Akabinde mobil teknoloji alanındaki girişimcilere Turkcell’le iş ortaklığı fırsatı sunulmaktadır.Türkiye'de Bir İlk! Geleceği Yazanlar Ülkemizin Hizmetine Sunuldu!

Geleceği Yazanlar ile üniversiteli, bireysel/serbest yazılım geliştirici ve kurumsal yazılım geliştirici profesyoneller hedeflenmektedir. Projeyle, Türkiye’de yüksek nitelikli mobil yazılım geliştirici sayısının artırılması planlanmaktadır. Geleceği Yazanlar Projesi'nde, iOS, Android, Windows işletim sistemlerine yönelik uygulama geliştirilmesi amacıyla güçlü bir içerik desteği verilmektedir. Hedef kitle ile ana iletişim, çevrimiçi portal aracılığıyla sağlanmaktadır. Portal dahilinde, Turkcell'e özel teknolojik yetkinliklerin mobil uygulamalarda nasıl kullanılabileceğini anlatan bir eğitim modülü yer almaktadır.Geleceği Yazanlar Eğitim Portalı

Portalın üye sayısı lansmandan sonraki 1 ay içinde 7 bini aşmaktadır. Üye sayısının 5 yıl içinde 50 bini bulması hedeflenmektedir. Bu süreçte bireysel ve kurumsal verimlilik sağlayan, hayatı kolaylaştıran, gelir artışına katkı sağlayan ve toplumsal fayda yaratan uygulamalar geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Böylelilkle nitelikli iş gücü oluşumunun desteklenmesi planlanmaktadır. Oluşacak iş gücünün Turkcell veya iş ortakları ekosisteminde kazandırılması veya iş ortağı olarak yoluna devam etmesi hedeflenmektedir.

Kapat
Yardım ister misiniz?