Turkcell Akademi Kurumsal

Turkcell Akademi Kurumsal LMS ile ileri teknolojiler kullanarak çalışanlarınızı geleceğe hazırlayın!

Hemen Başvur

Ürün Avantajları

Verimlilik

Sürekli erişim ve operasyonel süreçleri kısaltarak ya da tamamen ortadan kaldırılmasıyla artan verimlik

Kolay Yönetim

Tek platform ya da panelden uçtan uca çözüm yönetimi

7/24 Destek

Kurumsal çağrı merkezimiz üzerinden 7/24 Turkcell desteği

Maliyet Avantajı

İlk yatırım ve/veya operasyonel maliyetlerinden tasarruf imkanı

Yerli

Yerli mühendisler tarafından geliştirilmiştir

Ürün Özellikleri

Nedir?

Kurumsal müşterilerin eğitim ihtiyaçlarını eğitim platformu üzerinden karşılayan ve bunu çeşitli cihazlardan esnek erişim özelliğiyle sunan hizmettir.

Neler Yapabilirsiniz?

Bulut tabanlı ve kurumunuz için özel arayüzle şirket içi eğitim yapabilir ve tüm süreci online olarak kontrol altında tutabilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Kullanışlı ve mobil cihazlarla uyumlu platformu kullanıp şirket eğitimi ve çalışan eğitimi verirken 2500’den fazla eğitimden yararlanabilirsiniz. İster Turkcell tarafından sağlanan içerikleri ister halihazırda sahip olduğunuz içerikleri yükleyebilirsiniz.

Ücretlendirme

Turkcell Akademi Kurumsal fiyat teklifi almak için lütfen Turkcell Kurumsal satış temsilcinizle irtibata geçiniz.

Diğer Çözümler

Turkcell RPA

Turkcell RPA

Turkcell RPA: 7/24 Dijital Çalışanınız

Microsoft 365

Microsoft 365

Size özel Microsoft 365 üretkenlik bulutu avantajlarını Turkcell farkıyla yaşayın!

Turkcell e-Şirket

Turkcell e-Şirket

Turkcell e-şirket ile Muhasebe çözümünden e-Fatura ve diğer e-Dönüşüm çözümlerini Tur...

Lifebox Business

Lifebox Business

Yeni nesil bulut depolama çözümü

YaaniMail Kurumsal

YaaniMail Kurumsal

Türkiye'nin Yerli E-posta Hizmeti

Turkcell Dijital Arşiv

Turkcell Dijital Arşiv

Fiziksel arşivinizi dijitale taşıyın, saklama alanı ve kağıt tasarrufunun yanı sıra ü...

Güvenli Dijital İmza

Güvenli Dijital İmza

Turkcell Güvenli Dijital İmza ile imza süreçlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde sür...

Kurumsal Cihaz Kiralama

Kurumsal Cihaz Kiralama

Turkcell kurumsal cihaz kiralama hizmetleriyle teknik altyapınızı güçlendirebilir, en...

Kurumsal Domain

Kurumsal Domain

Kurumsal bir alan adına sahip olun ve firmanızın internet üzerinden tüm dünyaya açılm...

fizy Business

fizy Business

fizy Business ile mekanlarınız müzikte limit tanımıyor!

Akıllı Faks

Akıllı Faks

İşinizi dilediğiniz yerden yönetin

BasKonuş

BasKonuş

Saha çalışanlarınız nerede olursa olsun, hepsi biraradaymış gibi aynı anda seslenin, ...

Mobil Santral

Mobil Santral

Santral ihtiyacınızı cep telefonu üzerinden karşılayabileceğiniz Turkcell Mobil (Sana...

Sıkça Sorulan Sorular

Turkcell Akademi Kurumsal Nedir? Ne işe yarar?

Firmalara çalışan eğitimi vermelerini sağlayan ve bunu dijital yollarla gerçekleştiren platformdur. Bu platform ile kullanıcılar farklı içerikleri kullanabilir. Şirketler, özel eğitimler düzenleyerek bu eğitimleri çalışanlara yönlendirebilir. Çalışanların eğitim sürecini takip edebilir ve raporlama sürecini yapabilir. Turkcell Akademi Kurumsal ile firmalar hem kendilerini sürekli yeniler hem de çalışanlarının alışkanlıklarını değiştirir.

Bu servisi hangi firmalar kullanmalıdır?

​Tüm çalışanlarının gelişimlerini hedefleyen, geniş bayi ağı olan, satış gücü olan tüm şirketler Turkcell Akademi Kurumsal’dan yararlanarak verimliliklerini artırabilecekler, rekabet ortamında hızlı olmanın ve daha müşteri odaklı olmanın faydalarını görebileceklerdir.

Turkcell Akademi Kurumsal'ı firma olarak kullanmak istiyorum? Ne yapmalıyım?

​Turkcell Akademi Kurumsal’ı kullanmak için Turkcell Kurumsal satış temsilcinizle irtibata geçmelisiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da neler yapılabilir?

​Taraflar arasında abonelik sözleşmesi imzalandıktan sonra, firmanız için internet üzerinden erişebileceği bir Turkcell Akademi Kurumsal hesabı oluşturulur. Platforma girişinizi sağlayacak kullanıcı bilgileri SMS ve e-posta olarak gönderilir. Sözleşmede yer alan eğitim yöneticileri kendileri için belirlenen GSM No(Kullanıcı Adı) ve parola bilgileri ile giriş gerçekleştirir. Platforma giriş yapan eğitim yöneticileri;
o Eğitim alacak katılımcıları platforma tanımlayabilir,
o Tanımlanan katılımcılar ile grup oluşturulabilir,
o Eğitim yöneticisi olarak platformu kullanacak katılımcıları eğitim yöneticisi olarak belirleyebilir,
o Turkcell hazırladığı 2500 üzeri zengin içerik kataloğundan seçim yaparak katılımcılarınıza atayabilir,
o Video, Ses, Scorm, PDF, PPT tipindeki dijital içeriklerle kendi eğitimlerini oluşturarak katılımcılara atayabilir,
o Tek ya da çoktan seçmeli sorular ile sınav hazırlayarak çalışanlarının bilgi durumlarını ölçümleyebilir,
o Eğitimlerin şirket geneli, eğitim bazlı, katılımcı bazlı ve grup bazlı olarak kullanım raporlarına gerçek zamanlı olarak ulaşabilir,
o Platformun ara yüzlerini kendi kurumsal imajına uygun şekilde özelleştirebilirsiniz.


Turkcell Akademi Kurumsal'a eğitim yöneticisi olarak nasıl erişebilirim?

​Turkcell Akademi Kurumsal’a eğitim yöneticileri eğitim yönetimi yapmak için bilgisayarlarından https://akademikurumsal.turkcell.com.tr/ adresinden giriş yapabilirler. Bu adresten giriş yaptıklarında Turkcell’in kendileri ile paylaştığı GSM No ve Parola ile giriş yaparlar.

Turkcell Akademi Kurumsal’a giriş yaptım. Platformu kullanacak katılımcıları yüklemek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

​Platforma giriş yaptıktan sonra sol üstte yer alan EĞİTİM YÖNETİMİ alanını tıklayın. Açılan ekranda Kontrol Panelinin altında yer alan Katılımcı İşlemleri linkini tıklayın. Açılan ekranda katılımcı yönetimini gerçekleştirebilir, katılımcı arayabilir, ekleyebilir, silebilir ya da tanımladığınız gruplara atama işlemi yapabilirsiniz.
Tek Tek Katılımcı Ekleme:
Açılan ekranda yer alan Adı-Soyadı, GSM No, E-Posta alanlarını kullanarak tek tek katılımcı ekleyebilirsiniz. Katılımcı eklerken Grup Seçiniz seçeneği ile de daha önce oluşturduğunuz grup ya da gruplara da katılımcı ekleyebilirsiniz.
Toplu Katılımcı Ekleme:
Katılımcı listesine, toplu katılımcı eklemek için “Excel Dokümanından” linkini tıklayarak “Kullanıcı Ekleme Şablon” excel dosyasını indirmelisiniz. Katılımcı listenizi, exceldeki dokümanın formatına uygun olarak “Katılımcıları Excelden Ekle” butonunu kullanarak platforma yükleyebilirsiniz. Bu yükleme ile birlikte platform, kullanıcı bilgilerinize göre güncellemeleri gerçekleştirir. GSM numarasını esas alan platform, aynı GSM numaralı bir katılımcı zaten platformda yer alıyorsa bu katılımcının bilgilerini günceller. Eğer eklenen katılımcı yeni bir katılımcıysa yani GSM numarası platformda daha önce yer alıyorsa bu katılımcıyı yeni bir katılımcı olarak platforma ekler. Eğer yüklenen excel formatında bir hata varsa platform size formatta bir hata olduğunu ve düzeltmeniz gerektiği bilgisini verir. Excel ile yükleme işlemi gerçekleşmeden önce platform, size özet bir detay sonuç excel’i sunar. Bu exceli indirerek platforma eklenecek, eklenemeyecek, silinecek tüm kayıt adetlerini görüntüleyebilirsiniz.
Platforma Turkcell’li ya da Turkcell abonesi olmayan kullanıcıları ekleyebilirsiniz ve eğitim almalarını sağlayabilirsiniz.
“Katılımcıları Excelden Ekle” butonunu tıkladığınızda katılımcıları eklerken eğer “TABLODA BULUNMAYAN KATILIMCILARI SİSTEMDEN SİL” seçeneğini seçerseniz excel’de yer almayan fakat platformda hâlihazırda yer alan katılımcılar platformdan silinir.
Platformdan silinen katılımcıların eğitim faaliyetlerinin raporları korunur ve RAPORLAR ekranından erişilebilir.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da nasıl eğitim yöneticisi atayabilirim?

​Platforma giriş yaptıktan sonra sol üstte yer alan EĞİTİM YÖNETİMİ alanını tıklayın. Açılan ekranda Kontrol Panelinin altında yer alan Eğitim Yöneticisi Atama İşlemleri linkini tıklayın. Açılan ekranda platforma yüklenen katılımcıları görebilirsiniz. Bu ekranda listelenen katılımcıları arayıp bulabilir, eğitim yöneticisi olarak belirleyebilir ya da daha önce eğitim yöneticisi olarak belirlenen katılımcıyı eğitim yöneticiliğinden çıkarılabilirsiniz.
Listelenen katılımcılardan birini eğitim yöneticisi olarak belirlemek için eğitim yöneticisi olarak belirleyeceğiniz katılımcıyı seçmeli ve sağ altta yer alan Eğitim Yöneticisi Olarak Ata butonunu tıklamalısınız. Sonrasında eğitim yöneticisi olarak belirlenen katılımcıya otomatik olarak SMS/e-posta gönderimi yapılır ve giriş bilgileri paylaşılır. Eğitim yöneticisi olarak belirlenen katılımcı, Eğitim Yöneticisi Atama İşlemleri ekranında yeşil ikon ile gösterilmektedir.
Daha önce eğitim yöneticisi olarak belirlenen katılımcıyı eğitim yöneticiliğinden çıkarabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle daha önce eğitim yöneticisi olarak belirlenen katılımcıyı bulup seçtikten sonra Eğitim Yöneticiliğinden Çıkar butonunu tıklamalı ve işleme onay vermelisiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da nasıl grup oluşturabilirim?

​Platformda yer alan katılımcılarınızı gruplara atayarak eğitim yönetiminizi daha kolay hale getirebilirsiniz. Grup oluşturmak için EĞİTİM YÖNETİMİ > KONTROL PANELİ > Grup İşlemleri seçeneğine giriş yapmalısınız. Açılan ekranda grup oluşturabilir, oluşturduğunuz grupları görüntüleyebilir, grup isimlerini değiştirebilir, istediğiniz grupları silebilir, grupların içindeki katılımcıları görüntüleyebilir, gruplara listeden veya excel ile katılımcı ekleyebilirsiniz. Bir katılımcıyı birden fazla gruba ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz grup isimlerini organizasyon yapınıza göre esnek bir şekilde oluşturabilirsiniz. Satış, pazarlama gibi departman ismi verebileceğiniz gibi yöneticiler, uzmanlar gibi fonksiyonel gruplandırmalar da yapabilirsiniz. Daha önce oluşturduğunuz grupları sildiğinizde sadece gruplar silinir, kullanıcılar silinmez.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da yer alan Turkcell’in hazırladığı mevcut eğitimleri nasıl inceleyebilirim? Katılımcılara nasıl atayabilirim?

​Platforma giriş yaptıktan sonra açılan ilk ekranda (EĞİTİM KATALOĞU); solda yer alan EĞİTİM KATEGORİLERİ alanından kategori bazlı olarak eğitimleri görüntüleyebilirsiniz. Sağ üstte yer alan arama kutucuğundan da anahtar kelimelerle eğitim araması yapabilirsiniz. Sayfanın en altında yer alan EĞİTİM SETLERİ alanından sizler için oluşturulmuş setler içerisinden eğitimleri seçip inceleyebilirsiniz. EN POPÜLER seçeneği ile platformda en çok kullanılan eğitimleri, EN YENİLER seçeneğinden de platforma yeni eklenen içerikleri görüntüleyebilirsiniz.
Yukardaki bahsedilen alanlardan görüntülemek istediğiniz bir eğitimi İNCELE butonunu tıklayarak inceleyebilirsiniz. İnceleyip çalışanlarınıza atamayı planladığınız eğitimi, SEPETE EKLE butonunu tıklayarak planlamaya başlayabilirsiniz. Sepetinizde yer alan eğitimi seçerek Bu Eğitimi Planla butonunu tıklamalısınız. Açılan ekranda ilgili eğitim planlama için Başlangıç Tarihi ve Bitiş Tarihi alanlarını belirleyip KAYDET butonunu tıklamalısınız. Zorunlu Eğitim seçeneği ile planladığınız eğitimin zorunlu olup olmadığını belirleyebilirsiniz. EĞİTİME KATILIMCI EKLE seçeneği ile katılımcıları eğitime eklemelisiniz. EĞİTİME KATILIMCI EKLE seçeneği tıklandıktan sonra açılan pencerede Listeden Seç seçeneği ile tek tek katılımcıları seçip toplu halde atayabilir ya da Grup Seç seçeneği ile daha önce belirlediğiniz gruplara eğitim ataması gerçekleştirebilirsiniz. Açılan bu pencerede kullanıcıları seçtikten sonra tek yapmanız gereken İŞLEMİ TAMAMLA seçeneği ile atamayı gerçekleştirmektir. Eğitimlerin katılımcılara atanması ile birlikte seçilen katılımcılara SMS ve e-posta gönderimi yapılır ve alınacak eğitim detayları katılımcılara iletilir. Sonrasında ilgili ekrandan planlanan eğitime kimlerin katıldığını, eğitim statülerini, eğitim tamamlanma oranını görüntüleyebilir ve Hatırlatma Gönder seçeneği ile katılımcılara eğitimi tamamlamaları için hatırlatma e-postası gönderebilirsiniz. Bu ekranda eğitimlerin Başlangıç ve Bitiş tarihlerini değiştirebilirsiniz. Bir eğitimin başlangıç ve bitiş tarihi eğitimin yayında kaldığı süreyi belirtir. Bu tarihler dışındaki aralıklarda eğitimler katılımcılara gözükmez.

Turkcell Akademi Kurumsal'a yeni bir içeriği nasıl yükleyebilirim?

​Platformda tekil bir içerikle eğitim oluşturmak için EĞİTİM YÖNETİMİ > KONTROL PANELİ>Eğitim Tanımlama linkini tıklayarak eğitim oluşturabilirsiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal'a video dosyası tipinde içerikleri nasıl tanımlayabilirim?

​Video Dosyası tipinde eğitim oluşturmak için, açılan ekranda VİDEO DOSYASI seçeneğini tıklamalısınız. Tanımlayacağınız her bir eğitim için EĞİTİM ADI, EĞİTİM AÇIKLAMASI, EĞİTİM AMACI alanlarını dolduruyor olmalısınız. İsteğe bağlı olarak oluşturacağınız eğitime bir EĞİTİM GÖRSELİ yükleyebilir, aramalarınızda anahtar kelimelerle oluşturduğunuz eğitimlerin listelenmesi için ETİKET oluşturabilirsiniz. VİDEO DOSYASI SEÇİMİ ile yeni bir video dosyası yükleyebilir ya da daha önce yüklediğiniz içerikleri seçip kullanabilir ya da Youtube’da yer alan bir videonun linkini kopyalayıp yapıştırarak eğitim içeriği olarak kullanabilirsiniz. YAYIN KANALI seçimi ile de eğitiminizi alınmasını istediğiniz kanalları belirleyebilirsiniz. Yüklediğiniz video dosyası şu formatlarda olmalıdır: FLV, MP4, AVI, 3GP, OGG, MKV, WMV/WMA, Silverlight Smooth Streaming, Apple HTTP Live Streaming (HLS), WEBM, MPEG, MPEG TS, WAV

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da Ses dosyası tipinde içerikleri nasıl tanımlayabilirim?

​Ses Dosyası tipinde eğitim oluşturmak için, Eğitim Tanımlama ekranında SES DOSYASI seçeneğini tıklamalısınız. Tanımlayacağınız her bir eğitim için EĞİTİM ADI, EĞİTİM AÇIKLAMASI, EĞİTİM AMACI alanlarını dolduruyor olmalısınız. İsteğe bağlı olarak, oluşturacağınız eğitime bir EĞİTİM GÖRSELİ yükleyebilir, aramalarınızda anahtar kelimelerle oluşturduğunuz eğitimlerin listelenmesi için ETİKET oluşturabilirsiniz. SES DOSYASI SEÇİMİ ile yeni bir ses dosyası yükleyebilir ya da daha önce yüklediğiniz içerikleri seçip kullanabilirsiniz. YAYIN KANALI seçimi ile de eğitiminizi alınmasını istediğiniz kanalları belirleyebilirsiniz Yüklediğiniz ses dosyası şu formatlarda olmalıdır: FLV, MP4, AVI, 3GP, OGG, MKV, WMV/WMA, Silverlight Smooth Streaming, Apple HTTP Live Streaming (HLS), WEBM, MPEG, MPEG TS, WAV YAYIN KANALI seçimi ile de eğitiminizi alınmasını istediğiniz kanalları belirleyebilirsiniz​

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da HTML dosyası tipinde içerikleri nasıl tanımlayabilirim?

​HTML tipinde eğitim oluşturmak için, Eğitim Tanımlama ekranında HTML Dosyası seçeneğini tıklamalısınız. Tanımlayacağınız her bir eğitim için EĞİTİM ADI, EĞİTİM AÇIKLAMASI, EĞİTİM AMACI alanlarını doldurmalısınız. İsteğe bağlı olarak, oluşturacağınız eğitime bir EĞİTİM GÖRSELİ yükleyebilir, aramalarınızda anahtar kelimelerle oluşturduğunuz eğitimlerin listelenmesi için ETİKET oluşturabilirsiniz. Eğitim içeriği oluşturmak için açılan EĞİTİMİN İÇERİĞİ alanındaki HTML editörü kullanarak metin içeriği girişi gerçekleştirebilirsiniz. YAYIN KANALI seçimi ile de eğitiminizin alınmasını istediğiniz kanalları belirleyebilirsiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da Powerpoint tipinde içerikleri nasıl tanımlayabilirim?

​Powerpoint tipinde eğitim oluşturmak için, Eğitim Tanımlama ekranında Powerpoint seçeneğini tıklamalısınız. Tanımlayacağınız her bir eğitim için EĞİTİM ADI, EĞİTİM AÇIKLAMASI, EĞİTİM AMACI alanlarını doldurmalısınız. İsteğe bağlı olarak oluşturacağınız eğitime bir EĞİTİM GÖRSELİ yükleyebilir, aramalarınızda anahtar kelimelerle oluşturduğunuz eğitimlerin listelenmesi için ETİKET oluşturabilirsiniz. POWERPOINT SEÇİMİ ile yeni bir powerpoint dosyası yükleyebilir veya daha önce yüklediğiniz içerikleri seçip kullanabilirsiniz. YAYIN KANALI seçimi ile de eğitiminizi alınmasını istediğiniz kanalları belirleyebilirsiniz​

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da Scorm Paketi tipinde içerikleri nasıl tanımlayabilirim?

​Scorm Paketi tipinde eğitim oluşturmak için, Eğitim Tanımlama ekranında Scorm Paketi seçeneğini tıklamalısınız. Tanımlayacağınız her bir eğitim için EĞİTİM ADI, EĞİTİM AÇIKLAMASI, EĞİTİM AMACI alanlarını dolduruyor olmalısınız. İsteğe bağlı olarak, oluşturacağınız eğitime bir EĞİTİM GÖRSELİ yükleyebilir, aramalarınızda anahtar kelimelerle oluşturduğunuz eğitimlerin listelenmesi için ETİKET oluşturabilir, eğitim için bir SÜRE belirleyebilirsiniz. SCORM PAKETİ SEÇİMİ ile yeni bir scorm dosyası yükleyebilir veya daha önce yüklediğiniz içerikleri seçip kullanabilirsiniz. YAYIN KANALI seçimi ile de eğitiminizi alınmasını istediğiniz kanalları belirleyebilirsiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da PDF dosyası tipinde içerikleri nasıl tanımlayabilirim?

​PDF Dosyası tipinde eğitim oluşturmak için, Eğitim tanımlama ekranında PDF Dosyası seçeneğini tıklamalısınız. Tanımlayacağınız her bir eğitim için EĞİTİM ADI, EĞİTİM AÇIKLAMASI, EĞİTİM AMACI bilgilerini girmelisiniz. İsteğe bağlı olarak, oluşturacağınız eğitime bir EĞİTİM GÖRSELİ yükleyebilir, aramalarınızda anahtar kelimelerle oluşturduğunuz eğitimlerin listelenmesi için ETİKET oluşturabilirsiniz. PDF DOSYASI SEÇİMİ ile yeni bir pdf dosyası yükleyebilir veya daha önce yüklediğiniz içerikleri seçip kullanabilirsiniz. YAYIN KANALI seçimi ile de eğitiminizi alınmasını istediğiniz kanalları belirleyebilirsiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da Eğitim Oluşturduktan sonra Eğitimi nasıl planlayabilirim?

​Eğitimleri oluşturduktan hemen sonra Eğitim Planlama Sayfasına Git seçeneği ile oluşturduğunuz eğitimi hemen planlamaya başlayabilirsiniz. Ya da Ana Sayfaya Git seçeneği ile oluşturduğunuz eğitimi daha sonra istediğiniz zaman planlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz tüm eğitimlere daha sonra EĞİTİM YÖNETİMİ > KONTROL PANELİ > Tanımladığım Eğitimler ve Programlar linkinden ulaşabilirsiniz. Planlamaya hazır eğitimlerinizi EĞİTİM PLANLAMA sayfasından planlayabilirsiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da Nasıl Sınav oluşturabilirim?

​Platformda sınav tanımlamak için EĞİTİM YÖNETİMİ>KONTROL PANELİ> Eğitim Tanımlama linkini tıklamalısınız. Açılan ekranda tanımlayacağınız sınavın temel bilgilerini, yani SINAV ADI, SINAV AÇIKLAMASI ve SINAV AMACI bilgilerini giriyor olmalısınız. İsteğe bağlı olarak oluşturacağınız sınava SINAV GÖRSELİ ekleyebilir, aramalarınızda listelenmesi için ETİKET belirleyebilir, SÜRE girişi yapabilirsiniz. YAYIN KANALI seçimi ile de eğitiminizi alınmasını istediğiniz kanalları belirleyebilirsiniz. Sınav bilgilerinin girişini yaptıktan sonra DEVAM ET butonunu tıklayarak tanımladığınız sınava eklenecek soruları belirleyebilirsiniz.
DEVAM ET butonunu tıkladıktan sonra açılacak ekranda Yeni Soru Oluştur butonu ile yeni soru oluşturabilirsiniz. Soru oluştururken soru tipinizi Tek Seçmeli ya da Çok Seçmeli olarak belirlemelisiniz. Soru tipini belirledikten sonra SORU alanına soru metnini girmelisiniz. Soru metnini girdikten sonra ekranın altındaki alanda seçenekleri belirleyip doğru seçenek ya da seçenekleri belirlemelisiniz. Tek seçmeli soru için tek bir doğru seçenek belirlenebilirken, Çok Seçmeli Soru için birden fazla doğru seçenek belirlenebilmektedir. Seçenek Ekle butonu ile seçenekleri 10’a kadar artırabilirsiniz. Soru ve seçenek girişlerini yaptıktan sonra KAYDET seçeneği ile soruyu kaydetmelisiniz. Bu ekranda kaydettiğiniz soruları daha sonra başka sınav tanımlarınızda da kullanabilirsiniz.
SORULARI OLUŞTUR alanında daha önce oluşturduğunuz soruları Seçilen Soruları Ekle seçeneği ile Seçilen Sorular Listesine ekleyebilirsiniz. Seçilen Sorular Listesine eklediğiniz soruları listeden çarpı tuşuyla çıkarabilir ya da soru sıralamalarını değiştirebilirsiniz.
Seçilen Sorular Listesini belirledikten sonra Sınavı Tanımla seçeneği ile sınavı oluşturmuş olursunuz.
Sınavı tanımladıktan sonra eğitim olarak atamak için EĞİTİM YÖNETİMİ > KONTROL PANELİ > Program Tanımla seçeneğinden tanımladığınız sınavı oluşturacağınız bir programa bağlamalısınız. Oluşturduğunuz tüm eğitim ve programlara istediğiniz zaman EĞİTİM YÖNETİMİ > KONTROL PANELİ > Tanımladığım Eğitimler ve Programlar linkinden ulaşabilirsiniz.

Program nedir? Turkcell Akademi Kurumsal ‘da nasıl program oluşturabilirim?

Birden fazla eğitim içeriğinin paketlenmesi platformda program adı ile anılır. Platformda program oluşturmak için EĞİTİM YÖNETİMİ>KONTROL PANELİ>Program Tanımlama linki tıklanır. Açılan ekranda oluşturmak istediğiniz programla ilgili PROGRAM ADI, PROGRAM AÇIKLAMASI, PROGRAM AMACI bilgilerinin girişi yapılır. İsteğe bağlı olarak PROGRAM GÖRSELİ oluşturulabilir, aramalarda listelenmesi için ETİKET girişi yapılabilir. YAYIN KANALI seçimi ile de oluşturduğunuz programın katılımcılar tarafından alınmasını istediğiniz kanalları belirleyebilirsiniz. PROGRAM BİLGİLERİ girişini yaptıktan sonra DEVAM ET butonunu tıklamalısınız. Açılan ekranda daha önce oluşturduğunuz eğitimlerden seçim yaparak Seçilen Eğitimleri Ekle seçeneği ile Seçilen Eğitimler Listesini oluşturabilir, daha önce eklediğiniz eğitimleri listeden silebilir, programın içindeki eğitimlerin sıralamasını değiştirebilir ya da eğitimler arasında önkoşul belirleyebilirsiniz. Seçilen Eğitim Listesini belirledikten sonra PROGRAMI TANIMLA butonu ile program tanımlamayı gerçekleştirebilirsiniz. Programı tanımladıktan sonra Eğitim Planlamaya Git seçeneği ile oluşturduğunuz programı hemen planlayabilir ya da ANA SAYFAYA GİT seçeneği ile daha sonra oluşturduğunuz programı planlayabilir, katılımcılara atayabilirsiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da katılımcılara atanan eğitimlerin raporlarını nasıl alabilirim?

​Platformda raporlar alanında eğitim faaliyetlerinizin raporlarını görüntüleyebilir ve alabilirsiniz. EĞİTİM YÖNETİMİ>RAPORLAR sayfasında sol üstte yer alan Eğitim Katılım Özetiniz alanında şirketinize ait genel eğitim özetini, eğitimlere göre katılımcılara göre yüzdesel grafikler halinde görüntüleyebilirsiniz. Bu alan şirketinizin genel eğitim durumunu göstermektedir.
Sağ üstte yer alan En Çok Alınan Eğitimler alanı katılımcılara atadığınız ve en çok alınan 5 eğitimi gösterir.
RAPORLAR sayfasının ortasında yer alan Eğitim Görüntüleme Bilgileri alanında günlük veya aylık olarak ya tarih aralığı vererek katılımcıların eğitim görüntüleme eğilimini ve adetlerini görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz bu alandan eğitimlerin izlendiği cihazlara göre (Bilgisayar, Tablet, Mobil, Mobil Uygulama) eğitim görüntüleme bilgilerini ayrı ayrı görüntüleyebilirsiniz. Bu alan firmanızın genel eğitim istatistiklerini gösterir.
RAPORLAR sayfasının en altında yer alan Detaylı Rapor alanında Eğitim Bazlı, Katılımcı Bazlı ya da grup bazlı eğitim raporlarınızı listeleyebilir, görüntüleyebilir ve raporların excel çıktısını alabilirsiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal ara yüzlerinin görselliğini firmamın kurumsal imaj tercihlerine göre değiştirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

​EĞİTİM YÖNETİMİ>Kontrol Paneli>Kişiselleştirme seçeneği altından firmanızın kurumsal imajına göre görsel değişiklikler yapabilirsiniz. Kişiselleştirme sayfasında 1. Aşama ’da giriş sayfasında logo, arka plan resmi veya rengini değiştirebilirsiniz. 2. Aşamada eğitim katılımcılarının ulaşacağı ekranlarda logo, başlık çubuğu ve arka plan resminde veya renklerinde değişiklik yapabilirsiniz. 3. Aşamada Eğitim Yöneticileri ekranında başlık çubuğu ve yazı tipi rengini, logoyu ve arka plan ve yazı renklerini değiştirebilirsiniz. Yaptığınız değişiklikler Web ve Mobil Web sayfaları için geçerli olur.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da devam eden işlemler adında bir ekran görüyorum. Bu ekran ne işe yarıyor

​Bu ekranda Excel ile Katılımcı Yükleme, Eğitim İçeriği Yükleme ve Eğitime Katılımcı Atama işlemlerinin sonuçlarını görebilirsiniz. Bu ekran uzun süren işlemlerde sizleri bekletmemek için oluşturulmuştur. Bu ekranda tamamlanan işler sonrasında eğitim yöneticilerine e-posta ile işlemin durumu hakkında bildirim gönderilir. Ayrıca bu ekranda toplu olarak yaptığınız fakat durdurmak istediğiniz işlemleri iptal edebilirsiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal'ı Eğitim Yöneticisi olarak kullanamıyorum? Ne yapmam gerekir?

​Turkcell Akademi Kurumsal ‘da (LMS) Eğitim Yöneticisi ara yüzünde sorun yaşamanız halinde aşağıdaki kontrolleri yapmanız gerekmektedir:
1. Aktif İnternet erişiminizin olup olmadığını kontrol edin.
2. Internet’e bağlı iseniz http://akademikurumsal.turkcell.com.tr/ adresini tıklayın.
3. Sizinle paylaşılan GSM No ve Parola bilgilerinizle giriş yapın.
4. Giriş yapamıyorsanız ya da giriş yaptıktan sonra başka bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki bilgileri alın ve Helpdesk ekibinize iletin:
o İnternet bağlantı türünüz nedir? 3G,/Wifi/Kablolu
o Giriş yapmaya çalıştığınız GSM No nedir?
o Problemin detayları nelerdir? Tam olarak sorun nerde yaşanıyor?
o http://www.whatismyip.com/ip-address-lookup/ tıklayın. Burada gözüken IP adresiniz nedir?
o Kullandığınız tarayıcının modeli nedir? Google Chrome/IE/Firefox/Safari vs.
Platformla ilgili yaşadığınız sorunları, yukardaki kontrolleri yaptıktan sonra ve alınması gereken bilgilerle birlikte 5327575757 Teknik Destech Çağrı Merkezimizi arayarak ya da destech@turkcell.com.tr e-posta adresine e-posta gönderek bize iletebilirsiniz.

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da Eğitimleri katılımcılara atadım. Katılımcılar eğitimi nasıl alabilecekler?

Platform üzerinden eğitimleri katılımcılarınıza atadığınızda, katılımcıların cep telefonları ve e-posta adreslerine anında bildirim gönderilir. Bu bildirimler tıklandığında açılan sayfadan katılımcılar Katılımcı Kodu ile Giriş seçeneği ile platformda kayıtlı Katılımcı Kodları ve şifreleri ile veya GSM ile Giriş seçeneği ile platformda kayıtlı GSM numaraları ve Turkcell şifreleri ile giriş yapabilirler.
Turkcell aboneleri ücretsiz olarak 2200’ye SIFRE yazıp göndererek, Turkcell Abonesi olmayanlar tarife ücretleri ile 05327552222’ye SIFRE yazıp göndererek Turkcell şifrelerini alabilirler. Katılımcılar, Katılımcı Kodları ve şifreleri ile birlikte platforma giriş yaparak kendilerine atanan eğitimleri görüntüleyebilirler ve alabilirler. Katılımcılar, kendilerine gönderilen SMS ve e-posta’da yer alan linkleri takip ederek kendilerine atanan eğitimlere ulaşabilirler.​

Turkcell Akademi Kurumsal‘da katılımcılara eğitim atadım. Ama videolu eğitimler çalışmıyor, video izlemek mümkün olmuyor. Ne yapmam gerekir?

Eğer şirket içi network üzerinden video erişim sorunu yaşanıyorsa videolara erişim sağlanabilmesi için şirketinizin internet çıkışlarında mutlaka aşağıdaki domain ve IP’lere erişimlerinin sağlanıyor olması ve belirtilen tanımların kontrol edilmesi gerekmektedir.

Şirketinizin güvenlik ve sistem politikaları  browser ayarlarında TLS1.0 kullanımına izin veriyorsa Turkcell Akademi Kurumsal videolarını  izlemede hata  alabilirsiniz. Browser ayarlarınızda  TLS1.0 kullanımına  izin verilmediğinden  emin olunuz.

Whitelist URL’ler & IP’ler & Port Tanımları:

- 95.0.4.64/26
- 195.175.227.128/25
- 85.111.28.0/24
- 31.3.0.0/21
- 85.111.14.0/24
- 85.111.3.0/27
- 85.111.13.0/24
- 31.3.2.0/24
- 185.87.172.0/22
- 185.22.160.0/22
- 23.250.124.64/26
- 69.4.95.0/26
- 185.120.163.0/24
- 5.254.97.32/27
- 23.236.181.64/26
- 185.200.52.0/26
- 195.181.170.64/27
- 195.181.160.32/27
- 107.181.78.224/27
- 185.229.190.0/27
- 212.7.222.64/27
- 77.243.177.192/27
- 54.36.141.128/27
- 37.156.145.128/27
- 207.189.16.128/27
- 195.175.227.176
- 195.175.227.172
- cms.medianova.com
- cdn.cms.medianova.com
- turkcell-mn360-p.mncdn.com

Turkcell Akademi Kurumsal ‘da katılımcılara eğitim atadım. Ama e-posta bildirimlerini ilgili kişilere gitmiyor. Ne yapmam gerekir

​E-Posta adreslerini şirket networkünüzde engelleniyor olabilir. E-Posta alışverişinin sağlıklı şekilde devam edebilmesi için firmanızda yer alan network ekiplerine aşağıdaki domainleri, güvenilir gönderici listelerine ekletmeniz ve bu domainlerden gelen e-postaların SPAM filtresine takılmamasını sağlatmalısınız.

@haberdaret.turkcell.com.tr ,
@info.akademim.com


Turkcell Akademi Kurumsal'dan bana eğitim atandı, atanan eğitimleri nereden izleyebilirim?

​Size atanan eğitimleri bilgisayarınızdan ya da mobil cep telefonlarının tarayıcılarından görüntüleyebilirsiniz. Eğitim atanması ile birlikte size bir SMS ve E-posta bildirimi gönderilir. Bu bildirimlerdeki linkleri takip ederek eğitimlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca Appstore ve Google Play’de yer alan Turkcell Akademi uygulamasını indirerek kendilerine atanan eğitimleri izleyebilirler.
Platforma erişim ve atanan eğitimlerin izlenmesi için Web ve Mobil tarayıcıların en güncel sürümlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. IE, Chrome, Safari, Firefox gibi tarayıcılarından eski sürümlerinde görüntüleme sorunları ortaya çıkabilir.

Turkcell Akademi Kurumsal'dan bana eğitim atandı. Ama eğitimi alamıyorum. Ne yapmam gerekir?

1. Aktif İnternet erişiminizin olup olmadığını kontrol edin.
2. Size SMS/E-posta ile gönderilen linki tıklayın ve açılan ekranda Katılımcı Kodu ile Giriş sekmesinden Katılımcı Kodu ve şifrenizle giriş yapın veya GSM ile Giriş sekmesinden GSM numaranız ve Turkcell Şifreniz ile giriş yapın.
3. Sisteme giriş yapamıyorsanız; Katılımcı Kodu ile Giriş için "YENİ ŞİFRE BELİRLE" alanından katılımcı kodu ya da mail adresinizle yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. GSM ile Giriş için Turkcell abonesi iseniz 2200’a SIFRE yazıp SMS göndererek şifrenizi alın, Turkcell abonesi değilseniz 05327552222’ye SIFRE yazıp SMS göndererek şifrenizi alın.
4. Giriş yapamıyorsanız aşağıdaki bilgileri eğitim yetkilinize veya destech@turkcell.com.tr adresindeki teknik destek ekiplerine iletin.
o Giriş yapmaya çalıştığınız sayfanın adresi nedir?
o Mobil cep telefonunuzdan mı bağlanıyorsunuz? Bilgisayarınızdan mı?
o İnternet Bağlantı türünüz nedir? 3G/Wifi/Kablolu
o iOS ve Android mobil uygulamalardan mı eğitime giriş yapmaya çalışıyorsunuz? Evet/Hayır
o Giriş yapmaya çalıştığınız GSM No veya katılımcı kodu nedir?
o Size atanan eğitimin adı nedir?
o Kullandığınız tarayıcının adı ve versiyonu nedir? Google Chrome/IE/Firefox/Safari vs.
o Problemin detayları nelerdir? Tam olarak sorun nerde yaşanıyor?
o Yaşadığınız problemi yansıtan bir ekran görüntüsü iletebilir misiniz?


Turkcell Akademi Kurumsal ‘da bana atanan eğitimi nasıl alabilirim?

Katılımcıların Turkcell Akademi Kurumsal üzerinden eğitimleri alabilmeleri için internet erişimi mutlaka gereklidir. Katılımcılar, Web’den cep telefonlarından ve akıllı telefonlar için Appstore ve Google Play üzerinden "Akademim" uygulamasını indirerek kendilerine atanan eğitimlere ulaşabilirler ve görüntüleyebilirler. Katılımcılar, eğitim atamaları ile birlikte SMS ve E-posta ile bilgilendirilirler. Katılımcılar eğitimlere, kendilerine gönderilen SMS ve e-posta mesajları içindeki linklerden giriş yapabilirler. Katılımcı Kodu ile Giriş seçeneği ile Katılımcı Kodu ve şifrenizi girerek veya GSM ile Giriş seçeneği ile Turkcell’li iseler ücretsiz olarak 2200'a SIFRE yazıp SMS göndererek, Turkcell’li olmayan eğitim katılımcıları, 05327552222’ye SIFRE yazıp göndererek kendi şifrelerini alabilirler. Bu gönderimden dolayı Turkcell’li olmayanlar, kendi kısa mesaj tarifeleri üzerinden ücretlendirilir.


Turkcell Akademi Kurumsal’da bana eğitim atandığında nasıl haberdar olacağım?

​Eğitim atandığında cep telefonunuza ve e-posta adresinize bilgi mesajı gelecektir. Bu mesajlarda eğitimi nasıl izleyebileceğiniz ve eğitimi ne zamana kadar tamamlamanız gerektiği bilgisi de paylaşılır.

Eğitimlerime ara verip kaldığım yerden devam edebilir miyim?

​Devam ettiğiniz eğitimlere DEVAM EDEN EĞİTİMLER alanından ulaşabilirsiniz. ​

Aynı eğitimi birden fazla kez alabilir miyim?

​Evet alabilirsiniz. Daha önce tamamladığınız eğitimlere TAMAMLANAN EĞİTİMLER alanından ulaşabilirsiniz.

Eğitimleri indirip sonra inceleyebiliyor muyum?

​Hayır. Sisteme kayıt olduktan sonra GSM No ve şifrenizle giriş yaparak platforma tanımlanan eğitimleri bilgisayar ya da mobil cep telefonlarınızdan indirmeden izleyebilirsiniz.

Eğitimleri kendi internet paketimi mi kullanarak izlemem gerekiyor?

​Evet, eğitiminizi alırken mevcut internet paketi tarifeniz üzerinden veri akışı sağlayacağınız için hattınıza tanımlı internet paketinizi kullanarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Eğitimlerden sonra bilgimi ölçmeme yarayan sınav veya test var mıdır?

​Size atanan eğitimlerin sonunda tek veya çoktan seçmeli kısa bir test görebilecek ve soruları cevaplayarak eğitiminizi tamamlayabileceksiniz.

Eğitimi tamamlayıp tamamlayamadığım bilgisi yöneticilerime ve insan kaynakları birimine bildirilecek mi

​Katıldığınız eğitimlerin faydalı olabilmesi amacıyla eğitim tamamlama bilgileriniz yöneticiler veya IK departmanının takibinde olacaktır. Böylelikle aldığınız eğitimler takip edilerek sizin performansınızı geliştirmeye yönelik süreç daha kolay takip edilecektir.

Bana atanmayan eğitimlere de bakabilir miyim?

​Eğer firmanız tarafından talep edilmiş ise giriş yaptığınız ana sayfada sol üstte yer alan TURKCELL AKADEMİ seçeneğini tıklayarak Turkcell Akademi üzerinden dilediğiniz eğitimleri inceleyebilir, ilginizi çeken eğitimleri aralarınızda veya boş zamanlarınızda tamamlayabilirsiniz.

GSM No ve şifremi arkadaşlarımla paylaşıp onların da bu eğitimlerden faydalanmasını sağlayabilir miyim

​Bu eğitim platformu kişiye özel olduğundan dolayı arkadaşlarınıza şifrenizi vermeniz sizin eğitimlerinizin takibini zorlaştırarak karışıklıklara sebep olabilir. Bu nedenle kullanıcı adınız ve şifrenizi başkalarıyla paylaşmamanız önemlidir.

Video/Ses eğitimini açtım izledim, hala devam ediyor olarak gözüküyor. Ne yapmam gerekir?

​Video ve ses eğitimleri tamamlamanız için en az %60’ını izlemiş olmalısınız. Öncelikle video veya ses tipindeki eğitimlerin %60’ının tamamlandığı konusunda emin olunuz.

Turkcell Akademi Kurumsal‘da katılımcılara eğitim atadım. Internet Explorer ile giriş yapmaya çalışıyorlar ama hata alıyorlar. Ne yapmam gerekir?

​Eğer şirket içinden Internet Explorer kullanarak katılımcı olarak giriş yapmaya çalıştığınız halde hata alıyorsanız, şirketiniz içinde yer alan IT/Network ekiplerine sırasıyla aşağıdaki işlemleri uygulatmalısınız:

1. https://sso.turkcell.com.tr adresini proxy dışına çıkarın.
2. https://sso.turkcell.com.tr adresinin gerektirdiği sertifikaları yükleyin.
3. https://sso.turkcell.com.tr adresini Trusted Sites (Güvenilir Adresler) listesine alın.

Daha Fazla

Turkcell Akademi Kurumsal LMS ile ileri teknolojiler kullanarak çalışanlarınızı geleceğe hazırlayın!

Hemen Başvur
Kapat
Yardım ister misiniz?