SIKÇA SORULAN SORULAR

 • 6 Aylık Facebook Paketi hediyesi rahat rahat Facebook’ta gezinebileceğiniz bir hediyedir.

 • Numara, ödeme tipi değişikliğinde ve devir işlemlerinde hediyeniz iptal olur ve kalan haklarınız silinir.

 • Sarı Kutu’ya katılan ve yeterli puanı olan ve halihazırda Facebook, Facebook Plus, Limitsiz ve Aşımsız internet paketi bulunmayan Turkcell’liler 6 Aylık Facebook Paketi hediyesini alabilirler.

 • Sarı Kutu’dan hediyenizi seçmek için hemen "Hemen Al" linkine tıklayabilir veya SK16 yazıp 2222’ye mesaj gönderebilirsiniz.

 • Talebinizden sonra size gelecek bilgilendirme SMS’inden sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Facebook'ta yer alan ancak Facebook dışındaki sayfalara bağlanan uygulama ve içerikler için yapılan kullanım; internet paketiniz varsa paketinizden, yoksa kendi mobil internet tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

 • 0 532 7572222 yi ücretsiz arayarak veya cep telefonunuzdan http://trcll.im/facep ücretsiz bağlanarak Facebook paketi ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Facebook Paketi, Facebook severlerin taleplerine göre şekillendi. Bu paket ile Facebook’un fotoğraflı, videolu versiyonuna; ücretini düşünmeden rahat rahat bağlanabilirsiniz. 6 aylık Facebook paketini alan abonelerimiz bu süre boyunca Facebook , Facebook Plus, Limitsiz ve Aşımsız internet paketlerinden hiçbirini satın alamazlar.

 •  Facebook’ta yer alan içeriklere/videolara Facebook Paketiniz kapsamında ek bir ücret ödemeden erişebilirsiniz.
  Diğer sitelerde (örneğin youtube) yer alan video veya diğer içerikler ise paket kapsamında olmadığı için ücretlendirilir. Bu tip kullanımlar internet paketiniz varsa paketinizden düşer.

 • Facebook'ta yer alan ancak Facebook dışı sayfalara bağlanan, uygulama ve içerikler pakete dahil olmaz. Bu içeriklerden birine tıklamış olabilirsiniz.

 • Turkcell Uygulama Dükkanı'ndan indirilen ya da Facebook'un kendi yayınladığı tüm uygulamalardan ve tarayıcınızdan yapılan tüm kullanımlar bu pakete dahil olur. Sadece Opera ve Opera Mini tarayıcılarından yapılan uygulamalardaki kullanımlarda Facebook Paketiniz geçerli değildir.

  • Avans puan nedir?
  Avans puan, Sarı Kutu'da sunulan seçili hediyeleri, mevcut puan bakiyeniz yeterli olmasa dahi almanızı sağlayan puanlardır.
  • Kimler avans puan alabilir?
  Sarı Kutu üyesi faturalı müşterilerimiz avans puan kullanabilirler. Avans puan Hazır Kart’lı müşterilerimiz için geçerli değildir. Sarı Kutu üyesi faturalı müşterilerimizin alabilecekleri avans puan bakiyesi, mevcut puanlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Mevcut Sarı Kutu puanı 321 ile 15.000 arasında bulunan müşterilerimiz, hediye özelinde ihtiyaç duyulan avans puana göre değişiklik göstermekle birlikte, 0 ile 4.800 puan arasında avans puan kullanabilirler.
  • Sarı Kutu'daki tüm hediyeleri avans puan kullanarak alabilir miyim?
  Sarı Kutu'da yer alan belli hediyeleri avans puan kullanarak alabilirsiniz. Avans puan kullanarak alabileceğiniz hediyelerin üzerinde “Avans Puan ile Alın” bandı yer almaktadır. Bu bandı gördüğünüz hediyeleri puan bakiyeniz yeterli olmasa dahi avans puan kullanarak alabilirsiniz.
  • Nasıl avans puan kullanabilirim?
  Avans puan kullanımınız hediye alım anında gerçekleşmektedir. Hediyenizi seçtikten sonra “Hemen Al” butonuna tıkladığınızda, hediyeyi almak için puanınızın yeterli olmaması halinde sistem size ihtiyacınız olan avans puan bakiyesini sunacak ve avans puan kullanarak hediye alabilmeniz için onayınız talep edilecektir. İlgili ekranda belirtilen avans puanı kullanmanız halinde, avans puanınızın geri ödemesinin hangi tarihte biteceği bilgisi de belirtilmektedir..
  • Avans puan kullanarak nerelerden hediye seçebilirim?
  Avans puan özelliğini sadece www.turkcell.com.tr altında yer alan Sarı Kutu kataloğunda hediye seçiminiz sırasında kullanabilirsiniz. SMS ve IVR kanalları üzerinden ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri aracılığı ile avans puan kullanımı yapılamamaktadır.
  • Kullandığım avans puanı nasıl geri öderim?
  Kullandığınız avans puanları geri ödemek için Sarı Kutu'da kalarak, faturalarınızı düzenli ödemeniz yeterlidir. Fatura ödemelerini düzenli gerçekleştiren faturalı müşterilerimiz, Turkcell’de kalmaya devam ettikleri her bir gün için 10 puan kazanır ve kazanılan puanlar aylık olarak Sarı Kutu’larına yüklenir. Avans puan kullanımı halinde, aylık yüklenen puanlar avans puan bakiyesinden düşülecek ve aylık puan yüklemelerinizi takiben avans puan geri ödemeniz gerçekleşecektir. Örneğin 1.800 avans puan kullanımı halinde, aylık ort. 300 puan* yükleme yapılması halinde 1.800 avans puanın geri ödemesi avans kullanılan ayı takiben 6. Ay sonunda tamamlanmış olacak ve eksi puan bakiyesi artıya dönecektir.
  * Sarı Kutu kuralları kapsamında, Sarı Kutu'ya katıldıktan sonra, Turkcell'li olmaya devam ettiğiniz her gün için 10 puan kazanırsınız. Sonradan kazanılan puanlar, katılım talebinizin alındığı günü takip eden ayların aynı günlerinde, hattınıza o ay içindeki gün sayısı x 10 puan şeklinde aylık olarak yüklenir.
  • Cayma bedeli nasıl hesaplanır?
  Cayma bedeli avans puan ile alınan her bir hediye için farklı hesaplanır. Cayma halinde, geri ödemesi yapılmamış olan avans puan, ilgili hediyenin birim cayma tutarı ile çarpılır ve cayma bedeli olarak son faturaya yansıtılır. Avans puan ile alınan hediyeler için yansıtılacak birim cayma tutarlarını ilgili hediyelerin kendi sayfalarında yer almaktadır.

Sayfayı kaydırın