Daha Fazla Bilgi

Tüm vergiler dâhil, aylık 25 TL ya da 50 TL karşılığında kampanyadan yararlanabilirsiniz. Kampanyadan tüm Bireysel Faturalı Hat kullanıcıları faydalanabilir. Yurt Dışını Arama Paketleri’nden, hangi tarife ve konuşma paketinde olursanız olun yararlanabilirsiniz.

Kampanyanızın başladığına dair alacağınız bilgilendirme SMS'ini takiben paket dakikalarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fiji, Somali, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Sao Tome, Küba, Mayotte Adaları, Gine Bissau, Cibuti ülkeleri ve Yurt Dışı Özel Servis Numaraları* yönüne yapılan aramalar paket kapsamı dışındadır.

*Yurt dışı 0044560183, 003727074, 003727078, 00881820, 008818961, 00248230, 00248458, 0035567890 ve 00387703005 ile başlayan numaralar "Özel Servis" numaraları olup, dakikası KDV ve ÖİV dahil 2,4 TL olarak ücretlendirilir. Bu numaralar herhangi bir kampanya dahilinde aranamaz.
SMS
 • 1 saat için (YD 1SAAT yaz 2222’ye gönder)
 • 2 saat için (YD 2SAAT yaz 2222’ye gönder)
  • Kendinize uygun olan paketi seçtiğinizde, her ay yurt dışına yapacağınız aramalarda avantaj yakalayabileceğiniz bir kampanyadır.
   Yurt dışı 1 SAAT: Tüm vergiler dâhil aylık sadece 25 TL karşılığında her ay yurt dışını tam 1 SAAT arayabilir,
   Yurt dışı 2 SAAT: Tüm vergiler dâhil aylık sadece 50 TL karşılığında her ay yurt dışını tam 2 SAAT arayabilirsiniz.
  • Yurt Dışı 1 SAAT Paketi’ni almak için YD 1 SAAT, Yurt Dışı 2 SAAT Paketi’ni almak için ise YD 2 SAAT yazarak 2222'ye ücretsiz kısa mesaj atabilirsiniz.
   Turkcell Müşteri Hizmetleri, Turkcell İletişim Merkezlerive Online İşlemler'den de abone olabilirsiniz.
  • Kampanyadan tüm Bireysel Faturalı Hat kullanıcıları faydalanabilir. Yurt Dışını Arama Paketleri’nden, hangi tarife ve konuşma paketinde olursanız olun yararlanabilirsiniz.
  • Kampanyanızın başladığına dair alacağınız bilgilendirme SMS'ini takiben paket dakikalarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Tüm vergiler dâhil, aylık 25 TL ya da 50 TL karşılığında kampanyadan yararlanabilirsiniz.
   Kampanya ücretleri, içinde bulunduğunuz fatura dönemine uygulanır.

   Ücretlendirme periyodu Standart Turkcell Uluslararası Arama Tarifesi ile aynıdır.
  • Fiji, Somali, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Sao Tome, Küba, Mayotte Adaları, Gine Bissau, Cibuti ülkeleri ve Yurt Dışı Özel Servis Numaraları yönüne yapılan aramalar paket kapsamı dışındadır.
   Aynı anda sadece bir paket alınabilir.
   Paketiniz iptal edilmedikçe otomatik olarak devam eder.
   Kıbrıs hatları da kampanya kapsamında aranabilmektedir.
   Paketler arası geçiş için öncelikle mevcutta sahip olunan yurt dışını arama paketinin iptali gerekmektedir.
   Yurt Dışını Arama Paketleri ile beraber diğer yurt Dışı Arama Kampanyaları’ndan da faydalanabilirsiniz. Birden çok kampanyadan faydalanmanız durumunda ücretlendirme sırası şu şekilde olacaktır; Yurt Dışını Arama Paketi – Yurt Dışı TekFiyat Kampanyası - Standart Uluslararası Arama Tarifesi
   Yurt Dışını Arama Paketleri sadece Türkiye'den yurt dışındaki numaralar yönüne yapılan aramalar için geçerli olur.
  • Pakette kalan dakikalarınızı KALAN YD 1SAAT veya KALAN YD 2SAAT yazıp 2222’ye ücretsiz göndererek öğrenebilirsiniz. Ayrıca dakikalarınız bittiğinde ve her 30 günlük sürenin sonunda da SMS ile bilgilendirilirsiniz.
  • Kullanmadığınız dakikalarınız bir sonraki aya devrolmaz.
  • Toplu arama süresinin aşılması durumunda ücretlendirme standart "Turkcell Uluslar arası Arama Tarifesi" üzerinden gerçekleşir.
  • Yurt Dışını Arama Paketleri alındığında gönderilen onay mesajı ile kullanıma açılır ve fatura kesim tarihinden bağımsız olarak 30 gün süre ile geçerli olur. Kampanya dâhilindeki 1 veya 2 saatlik süre bu 30 gün içerisinde kullanılabilir. Paketinizi iptal etmediğimiz süre, otomatik olarak devam eder.
  • Kampanya sadece Faturalı Hat’lar için geçerlidir ve hat tipi değişikliğinde iptal olmaktadır.
  • Numara değişikliği yaptığınızda veya SIM kart değişikliğinizde kampanyadan yararlanmaya devam edebileceksiniz.
  • Paketinizin iptali için IPTAL YD 1SAAT veya IPTAL YD 2SAAT yazıp 2222'ye gönderebilirsiniz.
   Paket iptal talebinin ardından içinde bulunulan 30 günlük sürenin bitiminde paket iptal edilir ve SMS ile bilgi verilir.
  • Hat devrinde paket iptal olur.
  • Paket iptalinin ardından aynı pakete veya farklı bir yurt dışını arama paketine başvuru yapılabilir.
  • Turkcell kampanya tarih ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

   Turkcell, sunulan hizmetin kişisel haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları sınırlandırma, kampanyaya sınırlama getirme, kısıtlama ve kapama hakkını saklı tutar.
  Sayfayı kaydırın