KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
4000 DK HER YÖNE
8 GB İNTERNET
1000 SMS/MMS HER YÖNE
131 TL /AY YILLIK ABONELİK

Daha Fazla Bilgi

 • Kampanya ile ilgili detay bilgiler için tıklayınız.
 • 1 Ocak 2019 itibarıyla elektronik yayınlardaki KDV oranının %1'den %18'e yükseltilmesi sebebiyle paket fiyatı 130,94 TL olmuştur.
 • (*) 18 Ağustos 2015 itibarıyla Platin Prestij Paket kapsamında sunulan internet 8GB olarak güncellenmiştir. Mevcutta Platin Prestij Paket'te olan müşterilerimiz 20 Ağustos ve sonrasındaki fatura kesimlerinden itibaren 8GB kullanmaya başlayacaklardır.
 • 6 Mayıs 2015 tarihinden itibaren yurt içi her yöne dakikalarınız KKTCELL yönüne yaptığınız aramalarda da geçerlidir.
 • Platin Prestij Paket dahilindeki kullanım haklarınızı bitirdiğinizde sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan fatura kesim tarihinize kadar geçerli ek paketler hattınıza tanımlanır. Böylece paketli kullanım avantajınız hep devam eder. Ek paketler bittikçe yenisi tanımlanır.
  Ek Paket
  İçerikÜcret
  Ek Konuşma PaketiHer yöne 250 DK5 TL
  Ek Mesajlaşma PaketiHer yöne 250 SMS/MMS5 TL
  Ek İnternet Paketi250 MB5 TL

 • Yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
  Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Yurt dışını ararken, yurt dışına SMS gönderirken veya yurt dışında yapacağınız kullanımlarda da avantajlı paketler otomatik olarak hattınıza tanımlanır. Hattınıza otomatik olarak tanımlanan yurt içi tarifenizi günlük vergiler dahil 12,90 TL'ye yurt dışında da kullanabilme özelliğini iptal ettiğiniz durumda Avantaj ülkeleri için aşağıdaki yurt dışında geçerli Akıllı Dünya Tarifesi otomatik olarak devreye girer. Avantaj ülkeler haricindeki ülkeler için özellikle başka bir paket seçmediğiniz durumda Akıllı Dünya Tarifesi hattınıza otomatik olarak tanımlıdır. Bareminiz bittikçe yenisi tanımlanır.

PaketİçerikÜcret
Yurt Dışını Arama Paketi60 DK12 TL

 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir, telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Paketler kapsamında yapacağınız yurt içi görüşmeleriniz 6 saniyede bir ücretlendirilir.
 • Yurt Dışı Yönüne Arama Paketi'nin fiyati 02.12.2015 tarihinden itibaren 12 TL olacaktır.
 • Erken iptal bedeli: Yıllık abonelik yaptırdığınızda paketinizin ücreti 12 fatura dönemi boyunca sabit kalacak ve fiyat değişikliklerinden etkilenmeyecektir. Yıllık Abonelik kapsamında, 12 ay boyunca seçtiğiniz paketin yıllık abonelik teklifinde kalma sözü vermeniz gerekmektedir. 12 fatura dönemi içinde dakika paketinizi veya yıllık abonelik kampanyanızı iptal ettirdiğiniz durumda faturanıza erken iptal bedeli yansıtılır. Erken iptal bedeli ile ilgili detaylı bilgi sıkça sorulan sorular bölümünde yer almaktadır.
 • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen yansıtılacaktır. Bu durum sabit fiyat garantisi kapsamı dışındadır.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • 13.12.2015 tarihi itibarıyla kampanyadan yararlanan abonelerimiz yurt içi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş ve ön talep/abonelik başvurusunda bulunmuş sayılır. Turkcell tarafından sunulacak olan 4.5G hizmetinin başlayacağı tarih itibarıyla, cihaz ve sim kart uyumlu olduğu sürece herhangi ek bir işlem yapmadan; telefonda ilgili şebeke tipi seçilerek, 4.5G hizmetinden faydalanmaya başlanılabilir. İptali için IPTAL 4.5G yazıp 2222’ye gönderilmesi yeterlidir.


532 ya da 0532 532 0000
Diğer
 • Mevcutta herhangi bir yıllık aboneliğiniz yoksa, INDIRIM PRESTIJ yaz 2222'ye gönder.
 • Yıllık aboneliğiniz varsa, INDIRIM YILLIKPRESTIJ yaz 2222'ye gönder.
 • 31.05.2016 itibarıyla yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
  Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 • Hayır. Sadece ana tarifenizdeki paketler geçerlidir.

 • Platin Prestij paket yıllık abonelik kampanyasına katılmak için ücretsiz SMS atabilir, Turkcell Mağazaları'ne başvurabilir veya Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.
  Platin Prestij Paket Yıllık Abonelik: INDIRIM PRESTIJ >> 2222
  Bireysel faturalı tüm müşterilerimiz bu kampanyadan faydalanabilir.
  Taahhütlü tekliflerden faydalanan müşterilerimiz pakete geçmek isterlerse mevcut taahhütlü tekliflerini iptal ettirmeleri gerekebilir. Bu durumda Turkcell Müşteri Hizmetleri’nden (532 ya da 0532 532 0000) detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Yurt içi tarifenizi yurt dışında geçerli ülkelerde kullanabilme özelliği kapsamında bu özelliğin aşım ücretlendirmesi devreye girer. Detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Yıllık abonelik kampanyasına katılmak istediğiniz paketteyseniz bulunduğunuz fatura döneminden itibaren kampanyadan faydalanmaya
  • Başka bir paketteyseniz ilk fatura kesim tarihinizde talepte bulunduğunuz pakete geçişiniz gerçekleşir ve kampanyanız başlar.
  • Hazır Kart’tan faturalıya geçen, numarasını Turkcell Faturalıya taşıyan veya yeni faturalı hat alan müşterilerimiz ise tarifelerini bu paket ile başlattıklarında kampanyadan hemen faydalanmaya başlar.

 • Tüm tekliflerde 12 aylık kampanya süresi dolmadan, müşterimizin isteği ile teklife özel erken iptal ücreti uygulanarak kampanya iptali yapılabilir.

 • 12 aylık kampanya süresi dolmadan, kullanılan hattın iptal edilmesi, fatura borcundan dolayı hattın kapanması, Faturalı hattan Hazır Kart’a geçilmesi, paketin iptal edilmesi veya hattın devredilmesi durumunda kampanyanız iptal olur ve Turkcell Hizmetleri kapsamında size sağlanan indirimlerin bedelleri ilk faturanıza uygulanır.

 • Katılım süresi devam ettiği sürece kampanyaya tekrar katılabilirsiniz.

 • İptal tarihine kadar tarafınıza sağlanan faydaların (indirim, hediye vb.) bedelleri toplamı veya daha lehinize olacaksa iptal tarihinden taahhüt süresi bitimine kadar ödemeniz gereken aylık paket ücretleri toplamı erken iptal ücreti olarak faturanıza yansıtılır.

 • Platin Paketlerin yıllık abonelik kampanyasına katılan aboneler, aynı kampanya içindeki paketler arasında geçiş yapabilirler.

 • Hepsi Bir Arada, Her Yöne veya Alo tarifelerindeki paketlerden birinde yıllık aboneliğiniz varsa INDIRIM YILLIKPRESTIJ yazıp 2222'ye göndererek herhangi bir erken iptal bedeli ödemeden Platin Prestij Yıllık Abonelik Kampanyasına katılabilirsiniz. (Sözleşme süresi boyunca, 30 günde 1 kez olmak üzere sınırsız sayıda üst pakete; sözleşme süresi boyunca toplamda sadece 1 kez alt pakete geçiş yapılabilir).
  23.06.2014 tarihi itibarıyla diğer tarifelerde taahhütlü kampanyalardan faydalanan aboneler, Platin Prestij Yıllık Abonelik Kampanyası kampanyasına geçiş anında cayma bedeli ödemeden bu kampanyadan 12 fatura dönemi faydalanacak şekilde geçiş yapabilirler. Bu yeni kampanyadan 12 fatura dönemi dolmadan ayrılan abonelerin son faturasına kampanya iptal bedeli yansıtılacaktır. Cayma bedeli, abonenin taahhütten vazgeçtiği ay kalan ya da kullanmış olduğu tutarlardan abone lehine olan tutar kadar tahsil edilir.

 • Kampanya bitiş tarihiniz, fatura döneminize göre toplamda 12 fatura dönemi kampanyanızdan yararlanacak şekilde belirlenmektedir, 10/11/2014 tarihinde bu uygulamaya geçilmiştir.

 • Kampanya bitişinde bilgilendirme yapılmamaktadır.

 • Dijital Operatör Uygulaması menüsü altındaki Kampanyalarım sayfasından öğrenebilirsiniz, ilgili sayfaya gitmek için tıklayınız.

  • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır.
  • Turkcell, ticari amaçlarla veya sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama veya kullanımları kısıtlama hakkını saklı tutar.
  • Aboneler yararlandıkları hizmeti ticaret amacıyla üçüncü kişilere sunamazlar. Aksine davranan kullanıcıların abonelik sözleşmesi feshedilir.
  • Turkcell bilgilendirme yapmak koşulu ile tarife ve kampanyalarının fiyat ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 • Evet değiştirebilirsiniz. Fatura kesim tarihinizi değiştirdiğinizde, yıllık kampanyanızın bitiş tarihi de yeni fatura kesiminize uygun olacak şekilde güncellenir. İşlem yapmak için tıklayınız.

 • Evet, numara değişikliği durumunda kampanyanız devam eder.

 • Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalarla ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

 • Yurt dışı yönüne yapacağınız ilk arama ile 12 TL’ye 60 dk yurt dışını arama paketi tanımlanır. Bu paket, KKTC ve Alo Dünya paketinin geçerli olduğu ülkelere yapılan aramalarda geçerlidir. (KKTCell yönüne yapacağınız aramalar yurt içi her yöne paketiniz kapsamında ücretlendirilir.) Alo Dünya Paketi ile ilgili detaylar için tıklayın. Paket dakikalarınızın ücretlendirme periyodu 10 saniyedir. Paketiniz bittikçe yenilenir, 3000 dakikalık kullanım sonunda yenilenmez. 3000 dk sonrasında standart Yurt Dışını Arama Tarifesi'nden ücretlendirilirsiniz.