KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
1500 DK HER YÖNE
5 GB İNTERNET
1000 SMS/MMS HER YÖNE
85 TL /AY YILLIK ABONELİK

Daha Fazla Bilgi

PaketİçerikYıllık Abonelik ÜcretiAylık Abonelik Ücreti
Platinum PaketHer yöne 1.500 DK + Her yöne 1.000 SMS/MMS + 5 GB (*)85 TL105 TL
 • (*) 18 Ağustos 2015 itibarıyla Platinum Paket kapsamında sunulan internet 5GB olarak güncellenmiştir. Mevcutta Platinum Paket'te olan müşterilerimiz 20 Ağustos ve sonrasındaki fatura kesimlerinden itibaren 5GB kullanmaya başlayacaklardır.
 • 6 Mayıs 2015 tarihinden itibaren yurt içi her yöne dakikalarınız KKTCELL yönüne yaptığınız aramalarda da geçerlidir.
 • Platinum Paket dahilindeki konuşma ve mesajlaşma haklarınızı bitirdiğinizde sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan fatura kesim tarihinize kadar geçerli ek paketler hattınıza tanımlanır. Böylece paketli kullanım avantajınız hep devam eder. İnternet kullanım hakkınız bittiğinde ise internetiniz durdurulur, kullanmaya devam etmek isterseniz INTERNET DEVAM yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz. İlk kullanımınızla birlikte ek paketiniz tanımlanır. Ek paketler bittikçe yenisi tanımlanır.
Ek PaketİçerikÜcret
Ek Konuşma PaketiHer yöne 250 dakika7 TL
Ek Mesajlaşma PaketiHer yöne 250 SMS/MMS7 TL
Ek İnternet Paketi500 MB7 TL

 • 31.05.2016 itibarıyla yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika internet ve SMS’i yurt dışında 52 ülkede otomatik olarak günlük vergiler dahil 12,90 TL’ye kullanabilirsiniz. Yurt dışında 52 ülkede tarifenizin tüm her yone dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Turkiye’yi arayabilir ayrıca tüm internet ve sms’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt içi paketinizi yurt dışında geçerli ülkelerde aştığınız durumda 40 Kr/Dk, 40Kr/MB, 40Kr/SMS olarak ücretlendirilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde, bulunduğunuz ülke ve Türkiye haricindeki yönlere arama yaptığınızda vergiler dahil 1,90 TL/Dk olarak ücretlendirilirsiniz. Kısa servis ve acil arama numaralarına yapılan aramalarınızda vergiler dahil 1,90 TL/Dk olarak ücretlendirilirsiniz. Ücretlendirme periyodu konuşmalarda 60 saniye, internet kullanımlarında 1 mb’dir. Günlük ücret her gün Türkiye saatiyle 24:00’e kadar yapılan kullanımları kapsar. İsterseniz yurt içi tarifenizi yurt dışında günlük vergiler dahil 12,90 TL’ye kullanma özelliğini IPTAL SUPER YURTDISI yazıp 2200'a göndererek iptal edebilirsiniz. Turkcell, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini değiştirebilir ve/veya hattın kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.
 • Yurt dışını ararken, yurt dışına SMS gönderirken veya yurt dışında yapacağınız kullanımlarda da avantajlı paketler otomatik olarak hattınıza tanımlanır. Hattınıza otomatik olarak tanımlanan yurt içi tarifenizi günlük vergiler dahil 12,90 TL'ye yurt dışında da kullanabilme özelliğini iptal ettiğiniz durumda Avantaj ülkeleri için aşağıdaki yurt dışında geçerli Akıllı Dünya tarifesi otomatik olarak devreye girer. Avantaj ülkeler haricindeki ülkeler için özellikle başka bir paket seçmediğiniz durumda Akıllı Dünya tarifesi hattınıza otomatik olarak tanımlıdır. Bareminiz bittikçe yenisi tanımlanır.
PaketİçerikÜcret
Yurt Dışı Yönüne Arama Paketi60 dakika12 TL
Yurt Dışı Yönüne SMS paketi30 SMS3 TL
Akıllı Dünya Konuşma (Avantaj Ülkeleri)Yurt dışında geçerli 30 dakika25 TL
Akıllı Dünya İnternet (Avantaj Ülkeleri)Yurt dışında geçerli 100MB25 TL
Akıllı Dünya Konuşma (Uzaklar)Yurt dışında geçerli 30 dakika49 TL
Akıllı Dünya İnternet(Uzaklar)Yurt dışında geçerli 100MB49 TL

 • Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.
 • Fiyata %18 KDV; konuşma ve SMS için %25 ÖİV ve internet için %5 ÖİV dahildir, telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir.
 • Paketler kapsamında yapacağınız yurt içi görüşmeleriniz 6 saniyede bir ücretlendirilir.
 • Yurt Dışı Yönüne Arama Paketi'nin fiyati 02.12.2015 tarihinden itibaren 12 TL olacaktır.
 • Erken iptal bedeli: Yıllık abonelik yaptırdığınızda paketinizin ücreti 12 fatura dönemi boyunca sabit kalacak ve fiyat değişikliklerinden etkilenmeyecektir. Yıllık Abonelik kapsamında, 12 ay boyunca seçtiğiniz paketin yıllık abonelik teklifinde kalma sözü vermeniz gerekmektedir. 12 fatura dönemi içinde dakika paketinizi veya yıllık abonelik kampanyanızı iptal ettirdiğiniz durumda faturanıza erken iptal bedeli yansıtılır. Erken iptal bedeli ile ilgili detaylı bilgi sıkça sorulan sorular bölümünde yer almaktadır.
 • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen yansıtılacaktır. Bu durum sabit fiyat garantisi kapsamı dışındadır.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Turkcell Platinum’un ayrıcalıklarla dolu dünyasını incelemek ve tüm ayrıcalıklardan yararlanabilmek için AppStore veya Google PlayStore üzerinden Turkcell Platinum Uygulaması’nı indirmeyi unutmayın.

13.12.2015 tarihi itibarıyla kampanyadan yararlanan abonelerimiz yurt içi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş ve ön talep/abonelik başvurusunda bulunmuş sayılır. Turkcell tarafından sunulacak olan 4.5G hizmetinin başlayacağı tarih itibarıyla, cihaz ve sim kart uyumlu olduğu sürece herhangi ek bir işlem yapmadan; telefonda ilgili şebeke tipi seçilerek, 4.5G hizmetinden faydalanmaya başlanılabilir. İptali için IPTAL 4.5G yazıp 2222’ye gönderilmesi yeterlidir.

SMS
 • Yıllık Abonelik (PLATINUM yaz 2222’ye gönder)
 • 532 ya da 0532 532 0000
  0532 757 22 22
  Sayfayı kaydırın