Daha Fazla Bilgi

 • Salla Kazan 4.5G kampanyası 19 Mayıs 2017 günü başlamıştır.
 • Salla Kazan Kampanyasından Turkcell bireysel ve kurumsal, faturalı ve Hazır Kart, aktif, ses ve data (Superbox aboneleri hariç) aboneleri yararlanabilir. Bu kitlede olup, halihazırda 4.5G abonesi olmayan aboneler, 4.5G Salla Kazan Kampanyası’na katılıp hediyelerini aldıklarında 4.5G aboneliğine kayıt edilir.
 • Turkcell'e yeni katılan aboneler bir sonraki Çarşamba’dan itibaren kampanyaya katılabilirler. 29 Eylül 2021 tarihi itibari ile hediye alma hakkı her Çarşamba yenilenir ve mevcut haftanın hediyeleri Salı 22:00’a kadar geçerli olur. Salı 22:00-23:59 arasında kullanılan haklar için yeni haftaya göre teklif sunulmaktadır.
 • Belirtilen bilgi ve kriterlere göre seçilecek abonelere, dönemsel olarak Turkcell Uygulaması uygulaması üzerinden kampanyaya katıldıkları anda 2 hediye seçeneği sunulup, abonenin hediyesini seçmesi talep edilerek seçilen hediye aktiflenir. Hediye seçme opsiyonundan faydalanmak için müşterilerin cihazlarında Turkcell Uygulaması uygulamasının IOS ve Android v11.3 ve üzeri sürümlerinin yüklü olması gerekmektedir.  
 • Kampanya kapsamında verilen faydalardan kalan miktarın sorgusu Turkcell Uygulaması üzerinden ve SMS ile yapılabilir.
 • Turkcell Uygulaması, kalan kullanımlarınızı kontrol edebileceğiniz, fatura detaylarınıza bakıp ödeme yapabileceğiniz, TL yükleme, hat ayarı yapma, paket satın alma gibi işlemlerinizi kolayca yapabileceğiniz Turkcell uygulamasıdır. Detaylı bilgi almak ve uygulamayı indirmek için tıklayınız.
 • Cihazınızın ve SIM kartınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için 4.5G yazıp 2200'a SMS atabilirsiniz. Cihazınız 4.5G uyumlu değilse Turkcell'in avantajlı cihaz tekliflerini inceleyebilirsiniz. 4.5G uyumlu SIM kartınızı Turkcell Mağazalarından alabilirsiniz.
 • Hediyelerin kullanım hakkı, hediye aktivasyon SMS'i sonrasında başlar.
 • Hediyelerin kullanımı mevcut ücretli paketlerden önceliklidir ve kullanım hakları sona erdiğinde abonelerimiz kendi tarife/kampanyaları üzerinden ücretlendirilir.
 • Hediye paketlerin abonelere dağılımı istatistiksel modellere göre oluşturulmuş şu gruplara göre yapılacaktır; son 1 ay boyunca internet kullanımı >= 500MB ve dakika kullanım süresi>=250 dakika olan ve aktif Turkcell bireysel ve kurumsal Hazır Kart ses ve data aboneleri, son 1 ay boyunca internet kullanımı >= 500MB ve dakika kullanım süresi<250 dakika olan, aktif Turkcell bireysel ve kurumsal Hazır Kart ses ve data aboneleri, son 1 ay boyunca internet kullanımı < 500MB olan, aktif Turkcell bireysel ve kurumsal Hazır Kart ses ve data aboneleri, son 3 ay boyunca data aşım ortalaması 1 TL'nin altında olan, aktif Turkcell bireysel ve kurumsal faturalı ses ve data aboneleri, son 3 ay boyunca data aşım ortalaması 1 TL ve üstünde olan, aktif Turkcell bireysel ve kurumsal faturalı ses ve data aboneleri. Ek olarak abonelere tarife, sinyal aldıkları lokasyon, yaş, Turkcell'e geldikleri yıl, ödeme tipi, abonelik tipi, Turkcell müşterisi olurken işlem yapılan il, Turkcell satış kanallarındaki alışveriş davranışları ve harcama miktarları bilgilerine ya da aşağıdaki kriterlere göre algoritma tarafından belirlenecek şekilde Turkcell’in belirlediği dönemlerde ek veya özel hediyeler ve teklifler sunulabilecektir; son ay önceki 3 ay ortalamasına göre yurt içi ses harcamasını yüzde 14 ve üzeri arttıran, rakip operatör numaralarını arama sayısı önceki 3 ayın ortalamasına göre yüzde 34 ve üzerinde artış gösteren ve son 3 aylık ortalamada, sahip olduğu ses, SMS veya data paketi kullanım oranı yüzde 86’dan fazla olan müşteriler. Son 6 ayda en az 3 defa bir önceki ayki harcama tutarını geçen, 330 günden daha az zamandır mevcut paketinde olan veya Turkcell'e numarasını 2 defadan fazla taşımış olan ve son ay Turkcell yönüne yapılan çağrı adedinin bütün çağrılara oranı yüzde 23 ve altında olan müşteriler. Son 3 ayda 4.5G şebekesi üzerinden yaptığı veri kullanımının 3G şebekesi üzerinden yaptığı veri kullanımına oranı yüzde 50’nin altında olan, son 3 ayda en az 2 defa data paket aşımı gerçekleştirmiş ve diğer operatör yönüne konuşma süresi önceki 3 aya kıyasla en az yüzde 9 artmış olan müşteriler. Son 3 ayda rakip operatörlerden aldığı arama adedinin, aldığı toplam arama adedine oranı yüzde 45’in üzerinde olan, son 6 çağrı merkezini arama sayısı Turkcell genel ortalamasının üzerinde olan, 330 günden daha az zamandır mevcut paketinde olan müşteriler. Son 3 ayda çağrı kesilme adedinin toplam konuşma adedine oranı yüzde 3’ün üzerinde olan, akıllı telefonu olup son 3 aylık ortalama 3G şebekesini kullanma oranı Turkcell genel ortalamasının altında olan, son 3 aylık rakip operatörü arama dakikasının toplam arama dakikasına oranı yüzde 50’nin üzerinde olan müşteriler. 
 • 14 Aralık 2018'den itibaren müşterilerimize doğum günlerinde ek Salla Kazan hakkı verilecektir. Kullanıcı tanımı olan hatlarda kullanıcının doğum gününe, kullanıcı tanımı olmayan hatlarda ise hat sahibinin doğum gününe göre tanımlama yapılacaktır. Ek Salla Kazan hakkı bir hafta boyunca aktif olacaktır. Abonelerimiz, Turkcell Uygulaması uygulamasında doğum günü videolarını izleyip sonrasında Salla Kazan yaparak hediyelerini alabilirler.
 • Salla Kazan ile Hediye Para kazanan Android telefona sahip müşteriler, hediye TL’lerini Google Play üzerinden yapacağı alışverişlerde; iOS telefona sahip müşteriler, hediye TL’lerini AppStore, iTunes & Apple Music üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanabilirler. Tanımlanan hediye parayı kullanabilmeniz için Mobil Ödeme’nizin açık ve Mobil Ödeme tanımınızın da cihaz üzerinden yapılmış olması gerekmektedir. Daha önce kendi talepleri doğrultusunda hatlarını Mobil Ödeme’ye kapattıran müşterilerimiz, Paycell Müşteri Hizmetlerini (0850 622 60 60) arayıp hatlarını kolayca Mobil Ödeme’ye açabilir. Kampanyadan sadece bireysel hatlı aboneler yararlanabildiği için Kurumsal hatta geçişlerde hediye para aktarılamamaktadır. Detaylı bilgi: Salla Kazan Sık Sorulan Sorular
 • Zula oyununda geçerli 10 TL hediye para hediyesi kazanımından sonra 3 gün içerisinde Zula oyunlarında Turkcell Mobil Ödeme kullanılarak yapılacak oyun içi satın alımlarda geçerlidir. Bu süre içerisinde kullanılmayan tutar geçerliliğini yitirecektir. Her kullanıcı sadece 1 kez ödül kazanabilir. Kazanılan odul başkasına devredilemez ve/veya ödülün nakit karşılığı talep edilemez. Zula’da geçerli Hediye Para hediyesini kullanmak için zulaoyun.com adresinde altın yükleme sayfasından "ZA Yükle" seçeneği ile devam ettikten sonra “yöntem seç” adımından Mobil Ödeme’yi seçerek kullanabilirsiniz. Hediye para, satın alınan ürünün tutarından düşülecek, kalan tutar olursa müşterinin Turkcell faturasına yansıtılacak ya da TL bakiyesinden düşülecektir. 
 • Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube canlı yayın ve görüntülü konuşma kullanımları bu paketlerin kotalarına dahil değildir.
 • Hediye paylaşma özelliğinin kullanılabilmesi için Turkcell Uygulaması uygulamasının güncel sürümü yüklenmelidir.
 • Tüm hediyeler yurt içi kullanımlarda geçerlidir, kullanılmadığında sonraki dönemlere devretmez, 3. kişilere transfer edilemez, ticari gelir elde etmek amacıyla kullanılamaz, satılamaz.
 • İnternet erişim noktası, Blackberry cihazları tarafından kullanılan Blackberry erişim noktası ve 3G netbook, notebook ve USB modemler tarafından kullanılan Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları paketlere dahil değildir.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Turkcell kampanya içeriğini değiştirme, kapsamını sınırlama ve/veya genişletme hakkını saklı tutar.
 • TV+ servisi Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sunulmaktadır. TV+ ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.
 • 19 Temmuz 2019 tarihi itibari ile kesintisiz olarak 10 yıl ve üzeri süredir bireysel faturalı Turkcell abonesi olan müşteriler her hafta kampanyadan internet hediyesi kazanacaktır. 
 • Paylaşılabilir hediyeler kendi numaranızla paylaşılamaz, hediye çıkan numara dışında bir hatta gönderilebilir.
 • 18 Kasım 2020 tarihinden itibaren Turkcell Bireysel ve Kurumsal, Faturalı ve Hazır Kart, aktif, ses ve data aboneleri Turkcell Uygulaması üzerinden katılacakları Salla Kazan Kampanyası'ndan kazanacakları hediyelere ek olarak, 24 saat içerisinde Dergilik uygulamasına giriş yaptıktan sonra, dergi-gazete indirmeleri durumunda sürpriz ikinci bir hediye kazanacaklardır. Dergilik Hediye Kampanyası hakkında bilgi almak için tıklayınız.
 • 15 Haziran 2020 tarihinden itibaren faturasızdan faturalıya geçerek ödeme tipini değiştiren Turkcell müşterileri geçiş işlemleri tamamlandıktan sonra faturalıya geçiş yaptıkları için ilk sallamalarında bir defaya mahsus olarak haftalık 2 GB kazanacaklardır. 
 • 28 Ocak 2021 tarihinden itibaren son 90 gün içinde Turkcell faturalı hat müşterisi olup GNÇ Fırsat Mega ve GNÇ Gamer Kampanyası'na katılan aboneler 4,5G Salla Kazan kampanyasından ayda toplamda en az 10 GB, GNÇ Fırsat Mega+ ve GNÇ Fırsat Max Kampanyası'na katılan aboneler 4,5G Salla Kazan kampanyasından ayda toplamda en az 20 GB kazanacaklardır. Bu haklar, paketlerde kalındığı sürece geçerlidir. Müşterilerin, en az 10GB ve en az 20 GB haklarını alabilmeleri için, Turkcell Uygulaması uygulamasından her hafta Salla Kazan kampanyasına katılım sağlaması gerekmektedir. İlgili 30 günlük periyot tamamlanmadan paketlerden çıkıldığında kalan haftalardaki GB hakları ya da Salla Kazan yapılmayan haftalardaki GB hakları kullanılmış sayılır, garanti GB kotasından düşer ve telafisi yapılmaz. Salla Kazan ile hak edilen faydaların kotası, süresi ve geçerlilik yönü fayda tanımlandıktan sonra gelecek aktivasyon mesajında belirtilir. Garanti GB haklarından yararlanmak için 4.5G uyumluluğu aranmaktadır. Cihazınızın ve SIM kartınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için 4.5G yazıp 2200'a SMS atabilirsiniz. Cihazınız 4.5G uyumlu değilse Turkcell'in avantajlı cihaz tekliflerini inceleyebilirsiniz. 4.5G uyumlu SIM kartınızı Turkcell Mağazalarından alabilirsiniz.
 • 5 Şubat 2021 tarihinden itibaren Turkcell Superonline Superbox kullanıcısı data müşterileri 4,5G Salla Kazan Kampanyası'ndan hediye kazanamayacaktır.
 • Kampanya kapsamında paylaşılabilir hediyelerden faydalanabilmek için abonelerin akıllı cihazlarında Turkcell Uygulaması uygulamasının IOS ve Android işletim sistemlerinde 11.3 ve üzeri versiyonları yüklü olmalıdır. Bu versiyon altındaki sürümlerde Salla Kazan hediye paylaşma özelliği geçerli değildir. 
 • Paylaşılabilir Google Play’de geçerli 5TL hediyesi ve App Store’da geçerli 5TL hediyesi paylaşıldığında da paylaşılan kişinin telefonunun işletim sistemine göre değişmez. Örneğin; paylaşılabilir Google Play’de geçerli 5 TL hediyesi başka bir IOS cihazla paylaşıldığında Apple Uygulama Marketinde geçerli olmaz, sadece Google Play Marketinde kullanılabilir. 
 • 28 Ocak 2021 tarihinden itibaren son 90 gün içinde Turkcell faturalı hat müşterisi olup GNÇ Fırsat Mega+ ve GNÇ Fırsat Max Kampanyası'na katılan aboneler 4,5G Salla Kazan kampanyasından ayda toplamda en az 20 GB kazanacaklardır. 

 • Turkcell Uygulaması'nda Salla Kazan ekranında telefonunuzu sallayarak kampanyaya katılabilirsiniz. Telefonunuzun hareket algılama özelliği yoksa ilgili ekrandaki butona basarak kampanyaya katılabilirsiniz. Kampanya dahilinde her hafta hediye kazanma şansınız bulunmaktadır. Her haftanın hediyesi için yukarıda anlatılan işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.

 • Kampanyadan Turkcell Bireysel ve Kurumsal, Faturalı ve Hazır Kart, Rahat hat, aktif, ses ve data  (Superbox aboneleri hariç) aboneleri yararlanabilir. Borç kapama ve taksitlendirme olan hatlar aktif ise katılabilir. Kampanyaya birden fazla hattınızla katılabilirsiniz.

 • Kampanya dâhilinde Turkcell Bireysel ve Kurumsal, Faturalı ve Hazır Kart, aktif, ses ve data aboneleri, her hafta farklı bir hediyeyi Turkcell Uygulaması üzerinden kazanabilir.

 • Kampanyadan kazandığınız faydalar ve haklar hattınıza tanımlandığında SMS ile bilgilendirileceksiniz. SMS bilgilendirmesi sonrasında faydalarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Hayır, sınır bulunmamaktadır.

 • Kampanya ücretsizdir.

 • Salla Kazan’da hediye alma hakkınız 29 Eylül 2021’den itibaren her Çarşamba günü yenilenir. Haftalık hediyenizi Salı günü 22:00’a kadar kullanabilirsiniz. Salı 22:00-23:59 arasında kullanılan haklar için Çarşamba ile başlayan yeni haftaya göre teklif sunulmaktadır.

 • Kampanya faydalarının iptalini Turkcell çağrı merkezi veya Turkcell Mağazaları üzerinden yapabilirsiniz. İptal işlemi yapıldığında kampanya faydaları sona erer.

 • Kullanım süresi içinde kullanmadığınız faydalar bir sonraki aya devretmez.

 • Kampanyadan kazanılan faydaların tamamı kullanıldığında SMS ile bilgilendirileceksiniz.

 • Salla Kazan faydalarının süresi bittiğinde SMS gönderilmez. Kampanyadan kazanılan faydalardan kalan miktarı ve geçerlilik süresini Turkcell Uygulaması üzerinden veya 2200’a KALAN yazıp SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Kazandığınız hediyeyi Turkcell Uygulaması'nda görmek için uygulamayı kapatıp açmanız gerekmektedir.
 • Kampanya kapsamında sadece paylaşılabilir faydalar başka bir hatta transfer edilebilir..

 • Hediye seçme özelliği ile Turkcell Uygulaması uygulaması üzerinden Salla Kazan ile telefonunuzu salladıktan sonra karşınıza çıkan 2 hediyeden dilediğinizi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz hediye hattınıza tanımlanacaktır. Hediye seçme opsiyonundan faydalanmak için cihazınızda Turkcell Uygulaması uygulamasının IOS ve Android v11.3 ve üzeri sürümlerinin yüklü olması gerekmektedir.  
 • Hazır Kart müşterisiyken faturalı hatta geçmeniz durumunda ve faturalıdan Hazır Kart'a geçmeniz durumunda kampanyadan yararlanmak için tekrar Turkcell Uygulaması'ndan giriş yapıp kampanyaya katılmanız gerekmektedir.

  Ödeme tipi değişikliklerinde mevcut ödeme tipinize dair verilmiş haklar kaybedilir.

 • Ramazan dönemi boyunca kampanyadan kazanılan İftardan Sahura Günlük 1GB, İftardan Sahura Haftalık 1GB Youtube, İftardan Sahura Haftalık 1GB Instagram, İftardan Sahura Haftalık 1GB paketlerini kullanabilir. Günlük iftardan sahura internet paketleri hediye aktivasyon SMS’i alındıktan sonra 24 saat içinde 19:00 – 05:00 saatleri arasında geçerlidir. Haftalık iftardan sahura paketleri ise hediye aktivasyon SMS’i alındıktan sonra 7 gün boyunca sadece 19:00 – 05:00 saatleri arasında geçerlidir.

 • Hattınızı başka bir numaraya yönlendirdiğinizde kampanya faydaları geçerli olmaz.

 • Salla Kazan'dan kazanılan faydalar fatura dönem değişikliğinde devam eder. Numara değişikliği, devir, numara taşıma, borç nedeniyle hattın kapanması, ödeme tipi değişikliği ve kendi isteğiyle hat kapama durumlarında faydalar devam etmez.

  • Her yöne paketlerdeki konuşma hediyeleriniz 444‘lü aramalarda geçerli, özel servis numarası aramalarında geçerli değildir.
  • Turkcell içi paketlerdeki konuşma hediyeleriniz 444’lü aramalarda veya özel servis numarası aramalarında geçerli değildir.
  • Konuşma faydaları konferans görüşmelerinde geçerlidir.

 • Evet, hız kısıtını kaldırır.

 • Hediyelerin kendi geçerlilik süreleri esastır. Birbirlerine eklenmezler.

 • Hediye para, cep telefonu numaranız ile App Store ve GooglePlay’de yaptığınız alışverişlerde geçerli paradır. Kredi kartı bilgilerini paylaşmaya ihtiyaç duymadan güvenli ve hızlı alışverişin en kolay yoludur. Tanımlanan hediye para 7 gün içerisinde kullanılabilmektedir. IOS kullanıcısıysanız AppStore’da, Android kullanıcısı iseniz Google Play’de harcayabileceğiniz TL yüklenir. Tanımlanan hediye parayı kullanabilmeniz için Mobil Ödeme’nizin açık ve Mobil Ödeme tanımınızın da cihaz üzerinden yapılmış olması gerekmektedir. Daha önce kendi talepleri doğrultusunda hatlarını Mobil Ödeme’ye kapattıran müşterilerimiz, Paycell Müşteri Hizmetlerini (0850 622 60 60) arayıp ya da AC yazıp 5522’ye SMS göndererek hatlarını kolayca Mobil Ödeme’ye açabilir.

  • Hediye paraya ait tüm hak ve sorumluluklar hat sahibine aittir, hiçbir şekilde devredilemez.
  • Söz konusu hak sadece akıllı telefon cihaz kredisi kullanan müşterilere 1 defaya mahsus olmak üzere tanınacaktır.
  • Kazanılan hediye para kullanım süresi 7 gündür.
  • Kullanım süresi içinde kullanmadığınız faydalar bir sonraki aya devretmez.
  • Hediye para nakde çevrilemez, iade edilemez ve değiştirilemez.
  • Kampanyadan sadece bireysel hatlı aboneler yararlanabildiği için Kurumsal hatta geçişlerde hediye para aktarılamamaktadır.

  Salla Kazan ile Hediye Para kazanan Android telefona sahip müşteriler, 10 TL’lerini Google Play üzerinden yapacağı alışverişlerde; iOS telefona sahip müşteriler, 10 TL’lerini AppStore, iTunes & Apple Music üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanabilirler. iOS cihazdan Android cihaza ya da Android cihazlardan iOS cihazlara geçişlerde tanımlanan hediye para kullanılamaz.

  Mobil Ödeme tanımı Apple kullanıcılarında şu şekilde yapılmaktadır:

  1. Ayarlar menüsüne giriniz.
  2. Apple kimliği sekmesinden Ödeme ve Teslimat sekmesine tıklayınız.
  3. Açılan ekranda ödeme yöntemi olarak Mobil Ödeme seçeneğini seçiniz.
  4. Çıkan formdaki bilgileri doldurup ileri seçeneğini seçiniz.
  5. Telefonunuza gelen SMS’teki doğrulama kodunu istenen alana girdikten sonra Turkcell Mobil Ödeme tanımınız yapılmış olacaktır.

  Mobil Ödeme tanımı Android kullanıcılarında şu şekilde yapılmaktadır:

  1. GooglePlay üzerinden sol üst köşeden Hesap menüsüne giriniz.
  2. Hesap menüsünden “Ödeme Yöntemleri” seçiniz
  3. Paycell I Turkcell Mobil Ödeme ödeme yöntemi olarak eklendiğinde tanımınız yapılmış olacaktır.

Kapat
Yardım ister misiniz?