Turkcell Yapboz Tarifesi

Turkcell YapBoz!

Önerilen paketlerden birini seçin, Turkcell Uygulaması'nı açın, kendi tarifenizi oluşturun, paketinizi dilediğiniz zaman güncelleyin!

Önerilen Paketleri Keşfet

Turkcell Yapboz’u deneyimle!

İNTERNET
20  GB 
İlk Ay
20 GB
Hediye
KONUŞMA
20 DK
SOSYAL MEDYA
20 GB
SMS
20 SMS
PAKET TOPLAMI
XTL

Minimum 72 TL'lik paket oluşturabilirsiniz.

Paketini ister artır ister azalt!

Paketini ister büyüt
ister küçült! SMS’e
ihtiyacın yoksa sıfırla!

SMS’e ihtiyacın yoksa sıfırla!

İhtiyacın olmayanı
faturan kesilmeden paketinden
at, faturan azalsın!

İstediğin zaman paketini değiştir!

İstediğin zaman değiştir,
paketin sana uysun!

Kontrat yok, cayma yok!

Kontrat yok,
cayma yok!

Turkcell Yapboz’u
nasıl kullanabilirsiniz? 

  • Önerilen paketlerden birini seçin.
  • Turkcell Uygulaması'nı açın.
  • Paketinizi dilediğiniz gibi değiştirin.
  • Turkcell Yapboz’u üstteki alanda deneyimleyebilirsiniz!

 

Sıkça Sorulan Sorular

Turkcell Yapboz teklifleri nedir? Kimler yararlanabilir?

Turkcell Yapboz teklifleri; paketini kendin oluşturabileceğin ve istediğin zaman değiştirebileceğin teklif yapısıdır. Üstelik kontratsızdır.

Turkcell Yapboz tekliflerinden yeni bir hat alımı ve numara taşıma yaparak Turkcell bireysel Faturalı'ya gelen ses hattı müşterileri yararlanabilir.

Turkcell Yapboz ile nasıl kendi tarifenizi oluşturabilirsiniz?

- Önerilen paketlerden birini seçin.
- Turkcell Uygulaması'nı açın.
- Paketini dilediğin gibi değiştirin.
Turkcell Yapboz’u üstteki alanda deneyimleyebilirsiniz!

Turkcell Yapboz tarifesindeyim, paketimi istediğim zaman yükseltip alçaltabilir miyim?

Turkcell Yapboz teklifleri kapsamındaki içerikler günde en fazla 5 defa olacak şekilde değiştirilebilir. Fatura kesim gününde değişiklik yapılamaz. Paket değişikliği sadece Turkcell Uygulaması üzerinden yapılır.

Turkcell Yapboz tarifesindeyim, paketimi yükseltir veya küçültürken ücretim nasıl değişir?

Turkcell Yapboz tekliflerinde paket değişikliğinde ücret her yükseltme ve alçaltma için aşağıdaki gibi değişir.

İçerik Ücret Değişimi (KDV, ÖİV dahil)
Yurt İçi Her Yöne 1GB 1-10GB arasında her 1GB 9TL,
11GB ve üstü her 1GB 4 TL
Sosyal Medya Yönüne 2GB 9 TL
Yurt İçi Her Yöne 250DK
Yurt İçi Her Yöne 1000SMS

Sosyal medya yönüne internet; Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube yönüne yapılan kullanımları kapsar. Reklam gösterimleri ve uygulama dışına yapılan yönlendirmeler dahil değildir.

Örneğin: Paketinizde 7GB-500DK(81TL) ve ek 1GB almış olun. Paket fiyatınız 9 TL eklenerek 90 TL olur. 8GB-500DK (90TL) paketinizden 250DK çıkardığınızı varsayalım. Paketinizden 9TL azalarak 81TL olur. Fatura ücreti son yapılan seçime ve o zamana kadarki yapılan kullanımlara göre belirlenir.

Turkcell Yapboz tarifesindeyim, paketimi değiştirmek istiyorum. Nereden ve nasıl yapabilirim?

Turkcell Yapboz teklifindeyseniz paketinizi Turkcell Uygulaması üzerinden yükseltip azaltabilirsiniz. Bunun için Turkcell Uygulaması açılış ekranında Mevcut Tarifem ve Paketlerim başlığındaki “Paket Detayı” butonuna tıklanması yeterlidir. Tıklandığında açılan alanda üstte gösterildiği gibi sağa sola kaydırarak fayda miktarınızı belirleyebilirsiniz.

Paketimdeki içerikleri sıfırlayabilir miyim?

Evet, dilediğiniz faydanızı sıfırlayabilirsiniz. Minimum paket tutarınız 72TL olacak şekilde istediğiniz kombinasyonu seçebilirsiniz. Paket faydalarından herhangi birini azaltmak veya sıfırlamak için o yöne hiç kullanım yapılmamış olması gerekir.

Örneğin paketinizde 10GB - 500DK - 1000SMS olsun. Ve değişiklik yapacağınız güne kadar 4GB, 100DK kullanım yapılmış olsun. Paket içeriğini azaltırken internetinizi en az 4GB’a, dakikanızı en az 250DK’a kadar düşürebilirsiniz. SMS kullanımı hiç yapılmamış olduğundan tamamen sıfırlanabilir.

Turkcell Yapboz teklifimde 100 SMS hakkım olduğunu görüyorum, bunu sıfırlayabilir miyim?

Turkcell Yapboz tekliflerinde Turkcell Yapboz 100SMS Kampanyası kapsamında ücretsiz olarak sizlere her ay 100SMS hakkı sunuyoruz. Bu hak sıfırlanamaz. 100SMS ücretsizdir.

Turkcell Yapboz tarifesindeyim, farklı bir pakete geçeceğim. Cayma öder miyim?

Farklı bir pakete istediğiniz zaman geçebilirsiniz. Turkcell Yapboz teklifleri kontratsız olduğundan cayma ödemezsiniz.

Turkcell Yapboz tarifesindeyim, paketimi değiştirdim. Faturam nasıl belirlenir?

Her fatura döneminde fatura ücreti belirlenirken Turkcell Yapboz teklifindeki son seçime bakılır. Örneğin fatura dönemi her ayın 1’i olan bir müşterimiz için; ayın 5’i, 10’u ve 30’unda paket değişikliği yapmış olsun. Fatura kesim gününde o anda paketinizde hangi içerik varsa ona bakılır yani ayın 30’unda yapılan değişikliğe göre paketinizde bulunan faydalara bakılarak ilerlenir. Daha somutlaştırmak gerekirse; ayın 1’in 12B-250DK ile pakete başlayan bir müşteri ayın 5’inde ek 1GB alarak 13GB-250DK, ayın 10’unda ek 250DK alarak 13GB-500Dk, ayın 30’unda kullanmadığı 3GB ve 250DK’yı silerek 10GB-250DK (99TL) paketini oluşturmuş olsun. Fatura günü 10GB-250DK (99TL) içeriği üzerinden kullanımlar da dikkate alınarak fatura ücreti oluşturulur.

Değişiklik yapılmayan aylarda bir önceki aydaki son seçim devam eder.

Paketimin dahilindeki faydaların %80 ve %100 bildirimleri gelir mi?

Paket değişikliği yapılmadığı veya yukarı yönlü değişiklik yapıldığı dönemlerde bildirimler SMS ile gelir. Paket içeriğinin aşağı yönlü değiştirildiği hallerde; halihazırda yapılmış kullanımın miktarı, değişiklik sonucu tercih edilen kullanım hakkı miktarının %80’ininden fazlaysa veya aşağı yönlü değişiklik abonenin halihazırda kullanım yaptığı miktara denk gelecek şekilde yapıldıysa geçmişe yönelik %80 ve %100 bilgilendirmesi gitmez.

Kullanmadığım paket faydaları bir sonraki aya devreder mi?

Kullanılmayan faydalar devretmez. Ama istendiği zaman fatura kesiminden önce paketten silinebilir. Böylece faturaya yansımaz.

Paketimin içeriğini, kalan haklarımı ve geçerlilik süresini nasıl öğrenirim?

KALAN yazıp 2200'a kısa mesaj gönderdiğinizde veya Turkcell Uygulaması’dan ücretsiz olarak fatura kesim tarihinize kadar paketinizden kalan dakika/ internet bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Paket içeriğine Turkcell Uygulaması’nda Mevcut Tarifem ve Paketlerimde “Paket Detayı”na tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Paketim yurtdışında geçerli mi?

Yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Nasıl iptal ederim? İptal ettiğimde cayma öder miyim?

Müşteri hizmetlerini arayarak iptal edebilirsiniz. Cayma ödemezsiniz.