Evraksız Numara Taşıma ve Yeni Hat Alımı Turkcell'de

Oturduğun yerden Turkcell’li olmak dışında başka ne avantajlar var?

indirim

Hiçbir yerde
bulamayacağınız
fiyatlarla,

Turkcell’li
olma fırsatı
aynen 12 aynen 16
Sadece Online'da
olan

Aynen 12 ve
Aynen 16 paketleri

8 gb

Turkcell’li olmanın
şerefine

8 GB hediye*

*4 ay boyunca aylık 2 GB hediye.

gb
Size özel

ek GB
kampanyaları

sim kart

Ücretsiz

SIM kart ve
adresinize
teslimat

Sen hiç yerinden kalkma, sadece adımları uygula

step
dijital operator

Turkcell
Uygulaması’nı indir

dijital operator

Kendine en uygun
paketi seç

dijital operator

İrtibat bilgilerini
doldur

dijital operator

SIM kartın
evine gelsin

dijital operator

Dijital aktivasyonunu
gerçekleştir

Aklına takılanlar için aşağıya bakabilirsin

1. Turkcell dijital başvuru işleminden kimler yararlanabilir?

Bireysel TC uyruklu kişiler yararlanabilir. Yabancı kimlik kartı veya pasaportla işlem yapılamaz. Yeni kimlik ve NFC özelliği olan telefona sahip kişiler işlem yapabilir.

2. Evimden çıkmadan nasıl Turkcell’li olurum?

Turkcell dijital faturalı numara taşıma ve faturalı yeni hat başvurusu Turkcell uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Yeni kimlik ve NFC özelliği olan telefona sahip kişiler kimliğini NFC doğrulama yöntemiyle işlemlerini Turkcell uygulaması üzerinden yapabilirler.
Turkcell uygulamasını indirmek için tıklayınız.
Turkcell Uygulaması ve turkcell.com.tr üzerinde yalnızca faturalı hat işlemleri yapılmaktadır.

3. Kaç adet yeni numara alabilirim?

Bir TC kimlik numarası ile ayda sadece 2 kez Turkcell ve turkcell.com.tr üzerinden yeni numara alınabilir.

4. Başvuru işlemlerinde hangi kimlikler kullanılabilir?

Yeni TC kimlik kartı kullanılabilir.

5. Yeni numara ve veya numara taşıma sürecim nasıl ilerleyecek?

NFC teknolojisine sahip bir telefon ve yeni kimliğiniz var ise turkcell Uygulaması üzerinden evraksız çok kısa bir sürede numaranızı taşıyabilir ve yeni hat talebinde bulunabilirsiniz.

 • • Size uygun Paketi seçerek sürece başlayabilirsiniz ardından Numara taşıma işleminde taşımak istediğiniz numarayı girip telefonunuza gelen doğrulama kodunu girmeniz gerekmektedir
 • • Yeni hat adımında ise yine size uygun paketi seçerek sürece başlayabilirsiniz ardından başvuru esnasında girilen irtibat numarasına gelen doğrulama kodunu girmeniz gerekmektedir.
 • • Kimlik bilgilerinizi, irtibat bilgilerinizi, abonelik tercihleriniz ve simkart teslimat tipi seçeneğinizi belirterek başvuru süreci tamamlayabilirsiniz.
 • • Sipariş numaranızı hat açılışı sırasında gerekli olduğundan not ediniz.
 • • Teslimat tipinizi adrese teslim seçtiyseniz SIM kartınız kargo tarafından teslim edilir.
 • • SIM kartınız teslim edildikten sonra Turkcell Uygulaması üzerinden işlemler bölümünden yeni sim kartımı aktifle sekmesine giriş yapmalısınız.
 • • Sipariş sırasından iletmiş olduğunuz irtibat numarasını girerek doğrulama yaparak, sipariş numaranızı girmelisiniz.
 • • Teslim edilen sim kartınızın üzerindeki 899.. ile başlayan barkodu telefonunuza okutmalısınız.
 • • Yeni kimliğinizi NFC yöntemi ile doğrulamak için, kimliğinizi telefonun arka veya ön üst yüzüne dokundurun. Bazı telefonlarda NFC özelliği arka üst kısımlarda bulunurken bazı telefonlarda bu özellik telefonun herhangi bir yerinde bulunabilir. Belirtilen alanlarda işlem yapılamıyorsa, yeni kimliğinizi telefonun farklı alanlarında dokundurarak deneyebilirsiniz.
 • • Telefonunuzda çıkan yönlendirmeleri takip ederek, canlılık kontrolünü tamamlayınız ve sesli yönlendirme ile süreci onaylamalısınız.
 • • Abonelik sözleşmesini onaylayınız, Numara taşıma işleminde ise Abonelik sözleşmesine ek olarak numara taşıma talep formunu onaylayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • • Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra hat açılır. Numara taşıma işleminde ise karşı operatörden onay geldikten sonra hattın aktivasyonu sağlanır.

6. Teslimat Süreci Nasıl Olacak?

Hattınızı iki şekilde teslim alabilirsiniz:

Kargo ile teslimat: Başvuru talebiniz alındıktan sonra kargo ile sim kartınız en kısa sürede tarafınıza ulaştırılacaktır. SIM kartınız tarafınıza teslim edildikten sonra aktivasyon işleminizi en kısa zamanda yapmanız gerekmektedir. Aktivasyon işlemi yapılmadığı durumda talebiniz iptal edilecektir.

Mağazadan teslimat: Başvuru esnasında teslimat tipini mağazadan teslimat seçtiyseniz, size ileteceğimiz bilgilendirmeden sonra 5 gün içinde istediğiniz mağazadan kimlik ve sipariş numaranız ile birlikte sim kartınızı teslim alabilirsiniz. 5 gün içinde SIM kartınızı teslim almadığınız durumda talebiniz iptal edilecektir.

7. Sim kart teslimatımı nasıl takip edebilirim?

Turkcell Uygulaması İşlemler menüsünden Başvuru İşlemlerim kısmında bulunan “Yeni SIM kartımı aktifle” sekmesinden takibini yapabilirsiniz.

8. Hattımı Kullanmaya Nasıl Başlayabilirim?

Kargo ile SIM kartınızı teslim aldıktan sonra, Turkcell Uygulaması uygulamasında yer alan İşlemler menüsünden “Yeni SIM kartımı aktifle” sekmesi tıklayıp sipariş sırasında iletmiş olduğunuz irtibat numaranızı girerek, doğrulama yapıp sipariş numaranızı girmeniz gerekmektedir. Ardından kartımı aktive ve et butonuna basmanız gerekmektedir. Sim kart üzerindeki “899” ile başlayan barkod numarasını okutun.

Yeni kimliğinizi NFC yöntemi ile doğrulamak için, kimliğinizi telefonun arka veya ön üst yüzüne dokundurun. Bazı telefonlarda NFC özelliği arka üst kısımlarda bulunurken bazı telefonlarda bu özellik telefonun herhangi bir yerinde bulunabilir. Belirtilen alanlarda işlem yapılamıyorsa, yeni kimliğinizi telefonun farklı alanlarında dokundurarak deneyebilirsiniz.

Telefonunuzda çıkan yönlendirmeleri takip ederek, 20 sn.lik onay videonuz çekerek abonelik sözleşmenizi onaylayabilirsiniz. Numara taşıma işleminde ise Abonelik sözleşmesine ek olarak numara taşıma talep formunu onaylayarak süreci tamamlayınız.

Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra hat açılır. Numara taşıma işleminde ise karşı operatörden onay geldikten sonra hattın aktivasyonu sağlanır.

9. Telefonumda NFC yoksa veya yeni kimlik kartım yoksa süreç nasıl olacak?

Bu durumda numara taşıma işleminin veya yeni hat talebinizin gerçekleşmesi için en kısa sürede SIM kartınızı teslim etmek ve abonelik sözleşmesini imzalamak üzere kuryemiz adresinizde sizi ziyaret edecektir.