Mobil Neslin 10 Özelliği

Mobil Nesil
YENİ BİLGİSAYAR

YENİ BİLGİSAYAR

Cep telefonu artık yeni bilgisayar. Hatta bilgisayardan çok daha fazlası.

ÇOĞUNLUK

ÇOĞUNLUK

Bugünün mobil nesli, yarının hem tüketicisi hem de çalışanı. Artan nüfus içindeki önemli payı ile birlikte çoğunluğu oluşturuyor. Şirketlerin bunu görmezden gelme şansı yok.

MOBİL İNTERNET

MOBİL İNTERNET

Mobil Nesil devamlı olarak çalışır modda. (Always ON) Bu ne demek? Devamlı mobil ve aktifler... Sadece bir ekranla yetinmeyip birçok farklı deneyimi aynı anda yaşıyorlar.

EZBERBOZAN

EZBERBOZAN

Farklı bir özgüvenleri var. Cesurca inanan, geçmiş nesilde olmayan girişimcilik yeteneğiyle korkusuzca deneyip gören ve sonuca ulaşan bir nesil.

SAHİP OLMAK YERİNE ERİŞMEK

SAHİP OLMAK YERİNE ERİŞMEK

Artık arşiv sahibi olmak eskisi kadar popüler değil. Mobil nesil arşiv tutmak yerine erişmeyi tercih ediyor. Mesela yüzlerce CD’yi satın alıp arşivlemek yerine servis modeli ile aylık ödüyor, bulut üzerinden sınırsız dinliyor, paylaşıyor.

YENİ ÇIRAKLIK

YENİ ÇIRAKLIK

Günümüzde öğrenmek için birçok farklı yöntem mevcut. Öğretmenlere artık daha fazla mentorluk görevi de düşüyor. Çünkü mobil nesil merak ettiği şeyi internettten arıyor; izleyerek, deneyerek kendi başına öğreniyor. İnternet üzerinde varolan tüm bilgiyi ve buna erişimin ne kadar kolay olduğu düşünülürse, öğrenmenin metodunun değişeceğinin kaçınılmaz olduğu çok açık.

BANA ÖZEL

BANA ÖZEL

Kişiselleştirme olmazsa olmazları. Her ne kadar birlikte çalışma yanlısı olsalar da tüketilecek şeyin kendilerine özel olmasını bekliyor ve istiyorlar.

BİRLİKTE

BİRLİKTE

Mobil Nesil paylaşımı seviyor. Crowd sourcing (kitle kaynaklı çalışma) kavramının hayatımıza girmesi bu nesil sayesinde yaşandı.

KISA. ÖZ. GÖRSEL.

KISA, ÖZ, GÖRSEL

Uzun uzun yazılar, karmaşık metinler onlara göre değil. Mobil Nesil sabırsız. Hemen öğrenmek, hemen iletişim kurmak istiyor. Örneğin Twitter kullanarak 140 karakterle derdini anlatıyor, haberleri okuyor. Ya da Instagram kullanarak görsel olarak kendini ifade ediyor. Hatta Yo! kullanarak sadece karşısındakine Yo! gönderiyor.

GERÇEK ZAMANLI

GERÇEK ZAMANLI

Birden fazla ekranla çalışabilme, hepsinden farklı işlerini gerçekleştirebilme. Anındalık. Mobil Nesil sabırsız, hızlı ve anında yaşıyor.