Turkcell Hızlı Giriş

Hızlı Giriş
giriş yapmanın
en kolay yolu

Hızlı Giriş, hem cep telefonu numarası hem de eposta aracılığıyla
sağlanabilen müşteri doğrulama servisidir ve kullanımı çok kolaydır.

Hızlı giriş nedir?

Hızlı Giriş, Dünya Operatörler Birliği tarafından sağlanan Mobile Connect servisiyle uyumlu ve uluslararası bir çözümdür.

Kullanımı kolaydır.

Güvenilirdir.

Tüm cihazlar ile uyumludur.

 

Sıkça sorulan sorular

Hızlı Giriş kullanıcı deneyimi nasıldır?

Hızlı Giriş’i kullanarak web sitelerine ya da aplikasyonlara giriş yapmak son derece hızlı ve kolaydır. Son kullanıcıların Hızlı Giriş butonuna tıklayıp eposta veya cep telefonu numaralarını yazmaları, ardından çıkan ekranı onaylamaları ya da cep telefonlarına gelen şifreyi girmeleri yeterlidir.

Hızlı Giriş’i yalnızca Türkiye’deki operatörlerden hizmet alanlar mı kullanabilir?

Hızlı Giriş GSMA’in Mobile Connect servisiyle uyumlu global bir çözüm olduğu için Türkiye’deki tüm operatörlerin yanısıra, Turkcell’in roaming anlaşmasının bulunduğu bütün operatörlerin kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Hızlı Giriş’i hangi telefonlar destekler?

Kullanıcılar Hızlı Giriş’i yalnızca akıllı telefonlarda değil, sms altyapısını destekleyen tüm telefonlarda kullanabilirler.

Hızlı Giriş’i kullanmak istemeyen kullanıcılar Hızlı Giriş hesaplarını nasıl iptal edebilirler?

Kullanıcılar Hızlı Giriş hizmetini sonlandırma taleplerini hizligiris@turkcell.com.tr mail adresine iletebilirler. Taleplerini iletmeleri durumunda mobil telefon numaraları Hızlı Giriş kullanımına kapatılacaktır.

Hat tipi değişikliği, numara değişikliği ya da sim kart değişikliği durumunda Hızlı Giriş nasıl kullanılır?

Hat tipi ya da sim kart değişikliğinden Hızlı Giriş etkilenmez. Hızlı Giriş’i kullanan kullanıcının yapması gereken en önemli şey hangi GSM numarasını kullanıyor ise o numarayı Hızlı Giriş ekranına girmesidir. Çünkü bu numaranın kullanıldığı cep telefonuna onay ekranı ya da sms gönderilecektir.

Hızlı Giriş çift katmanlı doğrulama özelliği sunar mı?

Hızlı Giriş hem e-posta adresi hem de cep telefonu numarası ile girişte çift katmanlı doğrulama sunar. Detaylı bilgiye Hızlı Giriş Geliştirici Portalinden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Giriş’i entegre etmek isteyen servis sağlayıcılar entegrasyon sürecini online olarak tamamlayabilirler.

Hızlı Giriş’i entegre etmek için tıklayınız.