Apple Pencil

4,0
Çok Yakında Turkcell.com.tr' de

Sadece Sihirli Bir Değnek

Çok yönlü Apple Pencil, mükemmel piksel hassasiyeti gerektiğinde kullanabileceğiniz en iyi araç. Onunla not alabilir, bir şema çizebilir veya sulu boya resim yapabilirsiniz. Sözleşmeler imzalayabilir veya mail’leri işaretleyebilirsiniz. Yapmanız gereken ne olursa olsun, Apple Pencil’ı kullanmak kolay, bırakmak imkansız.

Yaptığınız Her Şeyde Nokta Atışı

Apple Pencil klasik bir kaleme benziyor, ama aslında bundan çok daha fazlası. Karmaşık bir belgeyi işaretlerken, mimari tasarımlar yaparken veya bir fotoğrafın katmanlarını rötuşlarken, tek bir araçla inanılmaz işlevsel olanaklara erişebiliyorsunuz.
Üstelik, Apple Pencil’ın ayırt edici özelliklerinden tam olarak yararlanacak şekilde tasarlanmış harika uygulamalarla, benzersiz bir çok yönlülük de elde ediyorsunuz.

Tam Not Alın

Apple Pencil, fikirlerinizi kağıt üzerinde olduğu kadar doğal bir şekilde not almanıza ve kolayca çizim yapmanıza olanak veriyor. Ve iOS 11 ile, metinlerin yanına el yazınızı ve çizimlerinizi de ekleyebilecek, isterseniz arkadaşlarınızla kolayca paylaşabileceksiniz.
Dilerseniz, App Store’da daha da fazlasını yapmanıza olanak veren harika not alma uygulamaları da bulabilirsiniz.

Şimdi Çok Daha Hassas

ProMotion teknolojisine sahip yeni iPad Pro’da, çizmeye başlamanızla çizginizin ekranda göründüğü an arasında geçen süre neredeyse algılanamayacak kadar kısadır.
Bu ışık hızındaki duyarlılık, diğer kreatif araçların sunabildiğinden çok daha kusursuz ve doğal bir deneyim sağlar.

Mühendislik Harikası Bir Kalem

Apple Pencil’ın içi çığır açıcı teknolojilerle dolu, verdiği his ise tıpkı elinizde normal bir kalem tutuyormuşsunuz gibi. Parmağınızdan çok daha hassas, kullanımı ise parmağınızı kullanıyormuşçasına kolay.
Apple Pencil’ın sunduğu hassasiyet sayesinde, tek bir pikselde bile istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. Teknik illüstrasyonlardan portrelere ince ayrıntılar eklemeye kadar her iş için mükemmel; onu her şey için kullanabilirsiniz. Hatta desteklenen uygulamalarda iki parmağınızı basılı tutarak, düz çizgiler çekmenize olanak veren sanal bir cetvele de ulaşabilirsiniz. 

İstediğiniz Kalınlıkta Çizmek İçin Bastırın

Komplike ve hassas basınç sensörleri Apple Pencil’ın ucunu ne kadar bastırdığınızı algılıyor. Kalın çizgiler için daha kuvvetli, ince çizgiler içinse daha hafif bastırın. Veya tam ikisinin ortasındaki kalınlıkta çizgiler için uyguladığınız kuvveti ayarlayın. 

12 Saat Pil Ömrü

Apple Pencil’ın manyetik kapağının altında, onu iPad Pro’ya bağlamanıza imkan veren Lightning konnektörü bulunuyor. Apple Pencil’ı sadece 15 saniye şarj ederek, 30 dakika kullanabiliyorsunuz. Tamamen şarj ettiğinizdeyse, 12 saat boyunca karalama ve eskiz yapabiliyor, not alabiliyor ve içeriklerinizi düzenleyebiliyorsunuz.

Gölge Vermek İçin Sadece Elinizi Yatırın

Apple Pencil’ın ucunda bulunan iki eğim sensörü, elinizin açısını hesaplıyor. Siz bir şeyler yazıp çizerken, Multi-Touch ekran bu sensörlerin birbirine göre konumunu algılıyor.
Böylece, Apple Pencil’ı normal bir kalem gibi eğerek farklı kalınlıklarda gölge efektleri oluşturabiliyorsunuz.

Özellikler

Genel Bakış

  • Apple Pencil, iPad Pro’nun güç alanını genişletiyor ve yeni yaratıcılık olanaklarının kapısını aralıyor. Hem eğimi hem kuvveti algılaması sayesinde, tıpkı normal bir kalemle yaptığınız gibi çizgi kalınlığını değiştirebilir, hafif gölgeler atabilir ve çeşitli sanatsal efektler yaratabilirsiniz. Üstelik piksel mükemmelliğinde bir hassaslıkla.
Boyutlar
  • Uzunluk: 175.7 mm (kapağın takılı olduğu uzunluktur])
  • Çap: 8.9 mm
  • Ağırlık: 20.7 gr
Bağlantılar
  • Bluetooth
  • Lightning konnektörü
Diğer Özellikler
  • Manyetik olarak takılan kapak
Uyumluluk
  • Yeni iPad (2018), iPad Pro (9.7 inç), iPad Pro (10.5 inç) ,iPad Pro (12.9 inç) (1. Nesil), iPad Pro (12.9 inç) (2. Nesil)

Toplam 1 yorum
Yorumlar
Ortalama Puan
4,0 (1 kere puanlandı)
Tasarım & İşlevsellik
4,0
Ürün Özellikleri
4,0
Kapat
Yardım ister misiniz?