Turkcell Big Data Hackathon

Büyük veriyle ben başa çıkabilirim, problemleri en etkin ben çözerim, en yaratıcı fikri ben hayata geçiririm diyorsan hemen başvur!

Turkcell Big Data Hackathon’da büyük verinin genç ustaları kazandı!

Turkcell’in yazılım geliştiricilere yönelik olarak düzenlediği Turkcell Big Data Hackathon 23-24 Mayıs tarihlerinde Turkcell Teknoloji Plaza’da gerçekleştirildi. Kod Yarışması ve Proje Yarışması olmak üzere iki bölümden oluşan Big Data Hackathon’a 72 bireysel başvuru, 36 ekip başvurusu yapıldı. 33 saat kesintisiz devam eden organizasyonda, yarışmacılara destek olmak üzere 22 mentör de görev aldı.


Kod bilgisine güvenen yazılım geliştiricilerin yarıştığı Turkcell Big Data Hackathon 23-24 Mayıs tarihlerinde Turkcell Maltepe Plaza’da gerçekleştirildi. 72 bireysel, 36 proje başvurusunun yapıldığı organizasyonda 22 mentör de yarışmacılara destek vermek üzere hazır bulundu. 23 Mayıs Cumartesi sabahı başlayan etkinlik, kesintisiz 33 saat devam ederek 24 Mayıs akşamı sona erdi.


Zorluk dereceleri farklı olan 8 sorudan oluşan Kod Yarışması’nda ilk üç sırada Abdullah Çetin Çavdar, Muhammet Hüseyin Olgun, Şafak Serdar Kapçı yer aldı. Ekiplerin iyi fikirleri yazılıma dönüştürmek için yarıştığı Proje Yarışması’nda ise Berk Neşvat, Müge Budak, Tolga Sedat Kayhan'dan oluşan Wasp ekibi Arya projesiyle, Birol Yüceoğlu, Buğra Balkaç, Burak Şendoğdu ve Fırat Gürsü'den oluşan Data Ratta ekibi Dwars projesiyle, Seda Nur Doğanay ve Zeynep Arslan'dan oluşan Son Dakika ekibi ise Cizzy projesiyle ilk üç sırada yer aldı.


Kod Yarışması bölümünde başarılı olan ilk üç yazılım geliştirici MacBook Pro, MacBook Air ve iPad kazandı. Proje Yarışması’nda ise ilk üçe giren her grup 1.000 dolarlık Microsoft Azure hediye çeki ve kazanan grup üyeleri Turkcell T60 kazandı.

Sayfayı kaydırın