Geleceği Yazanlar

Turkcell Grup olarak Türkiye’nin her noktasına teknolojiyi götürerek fırsat eşitliği sunmak, insanımızı bilim ve teknolojinin sağladığı avantajlarla tanıştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda Eylül 2013'de hayata geçirdiğimiz ‘Geleceği Yazanlar’ sosyal sorumluluk projemiz ile başlattığımız yazılım seferberliği ​ilan ederek ülkemizin bilişim sektöründeki potansiyelinin harekete geçirilmesi hedefleniyor.

Geleceği Yazanlar Sitesi

Turkcell'in sosyal sorumluluk projesi Geleceği Yazanlar, sunduğu gelişim fırsatları ve Turkcell ekosistemine dahil olabilme olasılığı ile yeni iş fırsatları yaratmaya devam ediyor. Geleceği Yazanlar, her geçen gün artan içeriği, katılımcıları ve yükselen potansiyeliyle genişlemeyi sürdürüyor.  Hedef, Türkiye’nin yazılım geliştirme konusunda öncü ülke haline gelmesi.
 

GELECEĞİ YAZANLAR NEDİR?
Geleceği Yazanlar ile katılımcılar mobil yazılım dilleri ve web programlama  hakkında verilen eğitimlerden faydalanabiliyor. Bu eğitimler yazılı, video ve doğrudan yerinde, fiziksel dersler şeklinde alınabiliyor. Eğitimleri başarıyla bitiren katılımcılar, tamamladıkları yazılım dillerinin sertifikalarına sahip oluyor.
 
GELECEĞİ YAZANLAR'A KATILIN
“Geleceği Yazanlar” mobil yazılım ekosisteminde yer edinmek isteyen herkese açık. Henüz başlangıç seviyesinde olan yazılımcıların bile projeye dâhil olması mümkün. Bunun için tek yapılması gereken Geleceği Yazanlar eğitim portalına üye olmak. Ardından hemen Turkcell Akademi liderliğinde hazırlanan eğitimlere başlayabilirsiniz.
 
AKADEMİSYENLER VE UZMAN YAZILIMCILAR HAZIRLADI
Bir yıl kadar süren hazırlık aşaması sırasında platformun tüm içeriği akademisyenler ve tecrübeli mobil yazılım geliştiricilerin gözetiminde oluşturuldu. Platform üzerinden eğitim alan gençlerin, Android, iOS, Windows Phone ve web programlama gibi milyonlara hitap eden platformlara yönelik yazılımları geliştirebilmesi amaçlanıyor.
 
“Geleceği Yazanlar” kapsamında eğitime başlayan yazılımcılar bu süreçte ilerleyebilmek için, karşılarına çıkacak sınavı başarıyla tamamlamak zorunda. Bu kriter doğrultusunda 10 farklı başarı belgesinden en az 4’ünü tamamlayan adaylar, belirlenen merkezlerde yapılan mobil yazılım geliştirme sınavına katılmaya hak kazanıyor.
 
KARİYER FIRSATLARI
Eğitim süreci boyunca yazılımcılara, mobil yazılım geliştirme alanında öne çıkan profesyoneller tarafından danışmanlık desteği veriliyor. “Geleceği Yazanlar”dan “Başarı Belgesi” alan, kendi mobil yazılımlarını geliştirebilen kişilere, hem Turkcell Grup, hem de iş ortaklarının oluşturduğu dev ekosistem dâhilinde kariyer fırsatlarında öncelik sunulması hedefleniyor. Yenilikçi bireysel ve kurumsal mobil uygulama yazılımları geliştiren girişimciler Turkcell’in iş ortaklığı ekosisteminde yer alma fırsatı yakalıyor. Ayrıca proje kapsamında gençlerin geliştirdiği mobil yazılımların, Turkcell’in uygulama mağazası T-Market üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulması hedefleniyor ve böylece yeni yeteneklere ticarileşme şansı veriliyor.
 
"Geleceği Yazanlar" ile bireysel, kurumsal ve toplumsal fayda konularında çözüm üreten tüm mobil yazılımların hayata geçirilebilmesi amaçlanıyor. Bunun için geliştiricilere bilgi, ürün ve teknoloji desteği sunuluyor. Sağlık, eğitim, çevre, enerji gibi alanlarda ve toplumsal konularda hayatı iyileştiren mobil yazılımlar da destekleniyor. Geleceği Yazanlar mevcut felsefesi ile Türkiye’nin sosyal ve ekonomik dönüşümüne pozitif katkıda bulunmayı hedefliyor.

Sayfayı kaydırın