Kamu Eko Paket

 • 9 Haziran 2015 itibarıyla Kamu Eko Tarifesi abone alımına kapanmıştır.
 • Kamu Eko Paket Yıllık Abonelik Kampanyası, 12 ay sabit fiyat garantisiyle sadece 32 TL. Üstelik her yöne 600 SMS hediye.
 • Bir kamu çalışanıysanız, her yöne konuşmanın ekonomik halini Kamu Eko Paket ile yaşayabilirsiniz. Faturam ne kadar gelecek diye düşünmeden rahat rahat konuşabilirsiniz. Kamu çalışanları için uygun teklifler yine Turkcell'den.

YILLIK ABONELİK
32 TL / AY
30 Haziran 2016 tarihine kadar geçerli.
Hemen Al
AYLIK ABONELİK
45 TL / AY
Abone Alımına Kapalı
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
600 DK HER YÖNE
600 SMS
YILLIK ABONELİK
AYLIK ABONELİK

Kamu Eko Paket Kampanyası

Taahhüt süresi olan 12 fatura dönemi boyunca KDV ve ÖİV dahil 32 TL
 • 9 Haziran 2015 itibarıyla Kamu Eko Tarifesi abone alımına kapanmıştır.
 • 31 Aralık 2016 tarihine kadar Kamu Eko paketinde yer alan abonelere aylık 500 MB Facebook ücretsiz olarak tanımlanacaktır.
 • 20 Eylül 2014 itibari ile Kamu Eko Paket devretme özelliği kapatılacaktır. En son 20 Eylül dönemindeki dakikalar bir sonraki döneme devredecektir. Daha sonra paket kapsamında ilgili ayda artan dakikalar bir sonraki fatura dönemine devretmeyecektir.
 • Yıllık Abonelik Kampanyası, 12 fatura dönemi boyunca Kamu Eko Paket'te kalma taahhüdünde bulunan abonelere; başvuruyu takiben 12 fatura dönemi boyunca paketin aylık ücretinde gerçekleşecek olası fiyat değişikliklerinden etkilenmeden 32 TL'ye konuşma avantajı sunar. Ayrıca aboneler yıllık abonelik kampanyası boyunca da her ay her yöne ek 600 SMS kazanırlar.
 • INDIRIM KAMUEKO yazıp 2222’ye ücretsiz sms gönderip gelen mesajı KABUL KAMUEKO yazıp onaylayarak kampanyaya katılabilirsiniz.
 • Diğer Kamu Paketlerinde olan abonelerimiz ilk fatura kesim tarihinden itibaren kampanyadan faydalanmaya başlarlar.
 • Fiyata %18 KDV ve %25 ÖİV dahildir.
 • 06.07.2015 tarihi itibarıyla paket aşım çözümümüz ile paket aşımında yurt içi her yöne konuşma 30 dakikası 5 TL (KDV, ÖİV dahil) ve her yurt içi her yöne SMS kullanımı 30 SMS 5 TL (KDV, ÖİV dahil) olacak şekilde ücretlendirilir. Müşterilerimiz, ses paketlerinin bitimini takip eden ilk kullanımlarında 2,5 TL (KDV,ÖİV Dahil) olarak ücretlendirilecektir. Devam eden kullanımlarda 900 sn sonuna kadar ek bir ücretlendirme olmayacaktır. Bu kullanımın ardından takip eden ilk kullanımlarında yeni bir ek 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ücretlendirilecektir. Takip eden kullanımlarda 1800sn’lik (30dk’lık) kullanımın sonuna dek ek bir ücretlendirme olmayacaktır. İlk 30dk'nin bitmesini takiben abonenin yaptığı ilk kullanımda ikinci 30dk'lık kullanım hakkı devreye alınacak ve müşterilerimiz 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir. Kullanım devamını takiben müşterilerimiz her yurtiçi her yöne 30dk için 5 TL (KDV, ÖİV Dahil)ödemeye devam edecektir. Müşterilerimiz, sms paketlerinin bitimini takip eden ilk sms kullanımlarında 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ile ücretlendirilecektir. Takip eden 14 sms müşterilerimize ücretsiz sağlanacaktır. 16. Sms’de ek 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ile ücretlendirilecektir. Takip eden yeni bir 14 sms müşterilerimize ücretsiz sağlanacaktır. İlk 30sms'in bitmesini takiben müşterilerimizin yaptığı ilk kullanımda ikinci 30sms'lık kullanım hakkı devreye alınacak ve müşterilerimiz 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir. Kullanım devamını takiben müşterilerimiz her yurtiçi her yöne 30sms için 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir.
   
  06.07.2015 tarihi öncesinde bu paketin taahhütlü kampanyasından faydalanan müşterilerimiz için taahhüt sürelerinin sona erene kadar paket aşımında yurt içi her yöne konuşma 30 dk'sı 3 TL (KDV, ÖİV dahil) ve her yurt içi her yöne SMS kullanımı 30 SMS 3TL (KDV, ÖİV dahil) olacak şekilde ücretlendirilir. Taahhüt süreleri sona erdikten sonra paket aşımında yurt içi her yöne konuşma 30 dk'sı 5 TL (KDV, ÖİV dahil) ve her yurt içi her yöne SMS kullanımı 30 SMS 5TL (KDV, ÖİV dahil) olacak şekilde ücretlendirirler.
 • Kampanya yurt içinde geçerlidir.
 • Kamu Eko Paket Yıllık Abonelik Kampanyası'na 01 Nisan 2014 itibari ile katılan aboneler kampanya kapsamında ek her yöne 600 SMS kazanacaklardır.
 • Kamu tarifelerinden faydalanabilecek kurum listesi için tıklayın.
 • 01 Nisan 2014 itibari ile Kamu Eko Paket Yıllık Abonelik Kampanyası'na başvuran abonelerimizin kampanyaları ilk fatura  kesim tarihinde aktiflenecektir.
 • 01 Nisan 2014 itibari ile Kamu Eko Paket Yıllık Abonelik Kampanyası'na gelen aboneler ek her yöne 600 SMS kazanırlar.
 • Kamu Eko Paket Kampanyası'nda olan aboneler fatura dönem değişikliği yapabilirler.
 • 01.06.2016 tarihi itibariyle paketsiz dakika kullanımı ve aşım çözümünün son tekrarı sonrası dakika aşım ücreti 60 kr/dakika (%18 KDV, %25 ÖİV dahil), paketsiz sms kullanımı ve sms aşım çözümünün son tekrarı sonrası paket aşım ücreti 50 kr/adet (%18 KDV, %25 ÖİV dahil) olarak ücretlendirilecektir.
SMS
 • INDIRIM KAMUEKO yaz 2222’ye gönder
 • Kamu Eko Paket

  Ücret Tablosu Ücretler
  Yıllık Paket Ücreti 32 TL
  Aylık Paket Ücreti35 TL
  Her yönü arama dakikası 600 DK
  Her yöne SMS 
  600 SMS
  • Tarife ücretine tüm vergiler (%18 KDV ve %25 ÖİV) dahildir. 
  • Telsiz kullanım ve telsiz ruhsat ücreti dâhil değildir.
  • 31 Aralık 2016 tarihine kadar Kamu Eko Paketi'nde yer alan abonelere aylık 500 MB Facebook ücretsiz olarak tanımlanacaktır.
  • 06.07.2015 tarihi itibarıyla paket aşım çözümümüzle, paket aşımında yurt içi her yöne konuşma 30 dk'sı 5 TL (KDV, ÖİV dahil) ve her yurt içi her yöne SMS kullanımı 30 SMS 5TL (KDV, ÖİV dahil) olacak şekilde ücretlendirilir. Müşterilerimiz, ses paketlerinin bitimini takip eden ilk kullanımlarında 2,5 TL (KDV,ÖİV Dahil) olarak ücretlendirilecektir. Devam eden kullanımlarda 900 sn sonuna kadar ek bir ücretlendirme olmayacaktır. Bu kullanımın ardından takip eden ilk kullanımlarında yeni bir ek 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ücretlendirilecektir. Takip eden kullanımlarda 1800sn’lik (30dk’lık) kullanımın sonuna dek ek bir ücretlendirme olmayacaktır. İlk 30dk'nin bitmesini takiben abonenin yaptığı ilk kullanımda ikinci 30dk'lık kullanım hakkı devreye alınacak ve müşterilerimiz 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir. Kullanım devamını takiben müşterilerimiz her yurt içi her yöne 30dk için 5 TL (KDV, ÖİV Dahil)ödemeye devam edecektir. Müşterilerimiz, sms paketlerinin bitimini takip eden ilk sms kullanımlarında 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ile ücretlendirilecektir. Takip eden 14 sms müşterilerimize ücretsiz sağlanacaktır. 16. Sms’de ek 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ile ücretlendirilecektir. Takip eden yeni bir 14 sms müşterilerimize ücretsiz sağlanacaktır. İlk 30sms'in bitmesini takiben müşterilerimizin yaptığı ilk kullanımda ikinci 30sms'lık kullanım hakkı devreye alınacak ve müşterilerimiz 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir. Kullanım devamını takiben müşterilerimiz her yurt içi her yöne 30sms için 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir. 
  • Sms kullanımı 33,25kr/sms, internet kullanımı ise standart internet tarifesinden ücretlendirilir.
  • 20 Eylül 2014 itibari ile Kamu Eko Paket devretme özelliği kapatılacaktır. En son 20 Eylül dönemindeki dakikalar bir sonraki döneme devredecektir. Daha sonra paket kapsamında ilgili ayda artan dakikalar bir sonraki fatura dönemine devretmeyecektir.
  • Kamu Eko Paket'e sahip olduğunuzda her yöne 600 dakika konuşabilirsiniz. Kamu Eko Paket'te her yöne 600 dakikanızı, Turkcell, diğer operatör numaraları ve sabit hat (ev, iş) numaraları ile yurt içi konuşmalarınızda kullanabilirsiniz. Üstelik paket dakikalarınız görüntülü görüşmelerinizde de geçerli olur.
  • Kamu Eko Paket dakikaları 18.03.2011 tarihinden itibaren Her Yöne 600 dakika olarak güncellenmiştir.
  • Paketiniz, iptal etmediğiniz sürece her ay yenilenir.
  • Kamu tarifelerinden faydalanabilecek kurum listesi için tıklayın.
  • Kamu Eko Paket'teki aboneler, paketlerini kullanabilmeleri için 3 yakınlarını referans gösterebilirler. Referans gösterme işlemi ile ilgili detaylar için tıklayınız.
  • 20 Mayıs 2016 tarihinden itibaren aylık paket ücreti 45 TL olarak güncellenmiştir.
  SMS
 • AYLIK ABONELİK (KAMU EKO yaz 2222’ye gönder)
 • YILLIK ABONELİK (INDIRIM KAMUEKO yaz 2222’ye gönder)
 • 0532 757 22 22
  • Halihazırda Turkcell Kamu paketlerinden birine sahipseniz KAMU EKO yazıp 2222'ye ücretsiz kısa mesaj göndererek Kamu Eko Paket'e başvurabilirsiniz. Paketiniz ilk fatura kesim tarihinde aktive edilecektir.


   Bu paketten halihazırda Turkcell Faturalı Hat sahibi olan, numarasını diğer operatörlerden Turkcell Faturalı Hat'ta taşıyan, yeni faturalı hat alan ya da Hazır Kart'tan Faturalı Hat'ta geçiş yapan tüm Kamu çalışanı bireysel müşterilerimiz yararlanabilir. Bireysel hat sahibi muhtarlar ve belediye iştiraklerinde çalışanlar, özel okul öğretmenleri, dershane öğretmenleri ve Polis Akademesi'ne bağlı eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler de Kamu tarifelerinden faydalanabilmektedirler.
   06.06.2012 tarihinden itibaren Kamu İdareleri ve Kuruluşlarında çalışanlar, Basın çalışanları, İdari Kamu Kurumları ( Devlet Demir Yolları, DSİ vb..) ve aşağıda belirtilen kurumların çalışanları da tarifeden faydalanabilecektir.

   - ASELSAN, HAVELSAN Mensupları
   - Bilimsel ve Kültürel Kamu Kurumları ( Üniversiteler, Tübitak, Devlet, Opera ve Balesi vb. )
   - İktisadi Kamu Kurumları ( KİT’ler, Ziraat Bankası, Türkiye Kömür İşletmeleri, THY vb. )
   - Sosyal Kamu Kurumları ( SGK vs..)
   - Basın Mensupları
   - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çalışanları.
   - Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.
   - Sümer Holding A.Ş.
   - T. Denizcilik İşletmeleri
   - T. Elektrik Dağıtım A.Ş.
   - Gayrimenkul A.Ş.
   - Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.
   - Hamitabat Elektrik Üretim A.Ş.
   - KBİ-Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş.
   - Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.
   - T. Halk Bankası A.Ş.
   - Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş.
   - THY Türk Hava Yolları A.Ş.
   - Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.
   Bir kamu kuruluşunda aktif olarak çalıştığınıza dair resmi bir belge veya kurum kimlik kartı (emekli ise Emekli Sandığı kartı) ile birlikte Turkcell İletişim Merkezleri'ne başvuruda bulunabilirsiniz. Abonenin görev yaptığı kamu kuruluşu, TC no'su, sicil no'su ve kimlik bilgileri yer almak koşulu ile Sendika ve Dernek kartları da kamu tarifesine geçiş için kullanılabilir.
   Kamu Tarifesi’ne geçmek için hattın sahibi olmalısınız. Paketi aldığınızda ilk fatura kesiminizle beraber tarifeniz Kamu Tarifesi olur.
   Bu tarifeden hemen yararlanabilmeniz için bayilerimizdeki hat açılışının bu tarife ile yapılması gerekir. Tarife değişikliği talebinizi Turkcell İletişim Merkezleri veya halihazırda herhangi bir Kamu tarifesindeyseniz Turkcell Müşteri Hizmetleri’nden yapabilirsiniz. Kamu çalışanı müşterilerimiz kendi üzerlerine kayıtlı en fazla 3 hat için Turkcell Kamu Paketleri’nden faydalanabilir

  • Bireysel faturalı Kamu Eko Paket kullanıcıları ve Kamu tarifesindeki aboneler yararlanabilir. 

  • Kontratlı Cihaz Kampanyanız varken Yıllık Abonelik Kampanyası'ndan faydalanamazsınız. 

  • INDIRIM KAMUEKO yazıp 2222'ye göndermek gerekmektedir. Gelen SMS’i KABUL KAMUEKO yazıp onaylayarak yararlanmaya başlayabilirsiniz.
  • Yıllık Abonelik Kampanyası , 12 fatura dönemi boyunca Kamu Eko Pakette kalma taahhüdünde bulunan abonelere; başvuruyu takiben 12 fatura dönemi boyunca paketin aylık ücretinde gerçekleşecek olası fiyat değişikliklerinden etkilenmeden 32 TL'ye konuşma avantajı sunar. Ayrıca kampanyaya gelen aboneler aylık olarak her yöne 600 SMS kazanırlar.
  • Yıllık abonelik kampanyasından kampanya süresi dolmadan ayrılmanız durumunda çıkacak ilk faturanıza erken iptal bedeli yansıtılacaktır. Kamu Eko Yıllık abonelik kampanyasının iptalinde o tarihe kadar faydalanılan indirim bedelleri toplamı (aylık 3 TL) veya daha lehinize olacaksa iptal tarihinden taahhüt süresi bitimine kadar ödemeniz gereken aylık paket ücretleri toplamı son faturanıza yansıtılacaktır.
  • Kontrat bitiminde güncel paketi güncel fiyatıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. Kampanyanızın bitiş tarihi ile ilgili 532'yi arayarak bilgi alabilirsiniz.
  • Paket dakikalarınızla yurt içinde tüm Turkcell'liler, sabit hatlar ve diğer operatör numaraları ile konuşabilirsiniz. Paket dakikalarınız yurt dışından yapılan veya uluslararası görüşmelerde geçerli olmaz ve bu konuşmalar Turkcell'in diğer tarifelerinde olduğu gibi ücretlendirilir. Kıbrıs aramalarınız da yurt içi arama kapsamında değildir ve kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
    Kamu Eko yıllık abonelik kampanyası ile verilen SMS'lerinizi yurt içi her yöne kullanabilirsiniz.
   Kampanya kapsamında verilen SMS'lere: "SMS ile sorgulama servisleri, farklı bir hizmete kayıt için atılan SMS'ler, yurt dışında atılan SMS'ler ve uluslararası SMS'ler dahil olmaz.
   Akıllı Mesaj ve WebMesaj'dan gönderilen mesajlarınız da paket sms lerinize dahil değildir.
   Kısa mesajlar sadece kişisel kullanımınız içindir, ticari gelir elde etmek için kullanılamaz ve satılamaz.

  • Paketlerinizde kalan miktarları görmek için KALAN yazıp 2222'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

  • Müşteri hizmetlerini arayarak kontratınızı iptal edebilirsiniz.
   Ayrıca hat iptal, numara taşıma, ödeme tipi değişikliği ve devir işlemlerinden birini gerçekleştirdiğinizde de paketiniz ve kampanyanız iptal olur.
  • Devir, ödeme tipi değişikliği ve numara değişikliğinde kampanyanız devam etmez.
  • Dilerseniz, ’ı arayarak önceki yıllık aboneliğinizi iptal ücreti ödemeden iptal ederek seçtiğiniz yeni paketin yıllık aboneliğine geçiş yapabilirsiniz. 

  •  

   Halihazırda Turkcell Kamu Paketlerinden birine sahipseniz KAMU EKO yazıp 2222’ye ücretsiz kısa mesaj göndererek Kamu Eko Paket’e başvurabilirsiniz. Paketiniz ilk fatura kesim tarihinizde aktif edilecektir.

   Bu paketten halihazırda Turkcell Faturalı Hat sahibi olan, numarasını diğer operatörlerden Turkcell Faturalı Hat'ta taşıyan, yeni faturalı hat alan ya da Hazır Kart'tan Faturalı Hat'ta geçiş yapan tüm Kamu çalışanı bireysel müşterilerimiz yararlanabilir. Bireysel hat sahibi muhtarlar ve belediye iştiraklerinde çalışanlar, özel okul öğretmenleri, dershane öğretmenleri ve Polis Akademesi'ne bağlı eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler de Kamu tarifelerinden faydalanabilmektedirler.

   06.06.2012 tarihinden itibaren Kamu İdareleri ve Kuruluşlarında çalışanlar, Basın çalışanları, İdari Kamu Kurumları ( Devlet Demir Yolları, DSİ vb..) ve aşağıda belirtilen kurumların çalışanları da tarifeden faydalanabilecektir.

    

    

   • ASELSAN ve HAVELSAN mensupları
   • Bilimsel ve Kültürel Kamu Kurumları ( Üniversiteler, Tübitak, Devlet, Opera ve Balesi vb. )
   • İktisadi Kamu Kurumları ( KİT’ler, Ziraat Bankası, Türkiye Kömür İşletmeleri, THY vb. )
   • Sosyal Kamu Kurumları ( SGK vs..)
   • Basın Mensupları
   • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çalışanları.
   • Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.
   • Sümer Holding A.Ş. 
   • T. Denizcilik İşletmeleri   
   • T. Elektrik Dağıtım A.Ş. 
   • Gayrimenkul A.Ş.
   • Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. 
   • Hamitabat Elektrik Üretim A.Ş. 
   • KBİ-Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş.  
   • Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.
   • T. Halk Bankası A.Ş. 
   • Doğusan Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş.
   • THY Türk Hava Yolları A.Ş.  
   • Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.

    

   Bir kamu kuruluşunda aktif olarak çalıştığınıza dair resmi bir belge veya kurum kimlik kartı (emekli ise Emekli Sandığı kartı) ile birlikte Turkcell İletişim Merkezleri'ne başvuruda bulunabilirsiniz. Abonenin görev yaptığı kamu kuruluşu, TC no'su, sicil no'su ve kimlik bilgileri yer almak koşulu ile sendika ve dernek kartları da kamu tarifesine geçiş için kullanılabilir.

   Kamu Tarifesi’ne geçmek için hattın sahibi olmalısınız. Paketi aldığınızda ilk fatura kesiminizle beraber tarifeniz Kamu Tarifesi olur.

   Bu tarifeden hemen yararlanabilmeniz için bayilerimizdeki hat açılışının bu tarife ile yapılması gerekir. Tarife değişikliği talebinizi Turkcell İletişim Merkezleri veya halihazırda herhangi bir Kamu tarifesindeyseniz Turkcell Müşteri Hizmetleri’nden yapabilirsiniz. Kamu çalışanı müşterilerimiz kendi üzerlerine kayıtlı en fazla 3 hat için Turkcell Kamu Paketleri’nden faydalanabilir. 

    

    

    

    

  • Kamu Eko Paketi'nizi iptal etmek için tarife değişikliği yapmanız gerekir. Paketinizi iptal ettirdiğinizde o ay içinde kullanmadığınız dakikalar fatura kesiminizde silinir, iptal talebiniz (veya tarife/paket değişiklik talebiniz) fatura kesiminizden itibaren geçerli olur.

   Hat iptal, numara taşıma, ödeme tipi değişikliği ve devir işlemlerinde paket aboneliği devam etmez. İşlemin gerçekleşmesi ile beraber paket iptali geçerli olur ve son paket ücretinin tamamı paketin geçerli olduğu dönem sonunda çıkacak faturaya uygulanır.
  • Hayır yönlendirme servisini kullanmanız halinde paket dakikalarınız geçerli değildir. Yönlendirme servisi kendi bedeli üzerinden ücretlendirilmektedir.

  • Paketlerinizden ne kadar kaldığını KALAN yazıp 2222'ye göndererek veya *159#'yi tuşlayarak ücretsiz öğrenebilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak ve paket kalanınızı takip edebileceğiniz diğer yöntemleri öğrenmek için tıklayınız.
  • Paketinizdeki dakikaları aştığınızda yapacağınız yurt içi aramalarınızın her yöne dakikası 60 kr/dk olarak ücretlendirilir.
  • 0 532 7572222 yi ücretsiz arayarak mevcut tarife ve kampanyalarınızla ilgili bilgi alabilir, dilerseniz yeni tarife ve kampanyalarımıza abone olabilirsiniz.
  Sayfayı kaydırın