SIKÇA SORULAN SORULAR

  • Evden ve listesi “Daha Fazla Bilgi” alanında verilen özel alanlardan kullanılabilen her yöne 250 dakika konuşma paketidir. 
  • Paket 30 günlüktür ve tekrarlıdır. 
  • Ekonomik paket 4TL’lik Özgür Paket ile birlikte kullanıldığında her yöne 500dk’lık bir paket olur ve ev alanı dışından da 250 dakika her yöne konuşma avantajı sağlar.
 • Kampanyadan Genç tarife, Karma400 paket, Çocuğum Güvende ve Numara Engelleme servisi kullanan aboneler haricinde kalan ve son 6 aydaki TL yüklemelerinden sonraki 30 gün içerisinde toplam paket dışı ses geliri + paket geliri (SES+SMS+Data) en fazla 13TL olan aboneler yararlanabileceklerdir.

 • Paketinizi kayıt mesajınız sonrasında kayıt işlemlerinizin tamamlandığına dair gelecek olan onay mesajı sonrasında "ev alanınızdan" ve listesi verilen ek noktalardan kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • TURKCELL Ekonomik Paket dakikalarını aşmanız ya da paket dakikalarınızı bitirmeniz durumunda "ev alanınızdan yapacağınız aramalarda tarifenizin fiyatlarıyla ücretlendirilirsiniz. Paket dakikalarınız bittiğinde ev alanından yapacağınız yurt içi aramalarda anons duyarsınız. Paket dakikalarının ücretlendirme periyodu Hazır Kart aboneleri için 60 saniye, Faturalı aboneler için 6 saniyedir. Ev Alanında olup olmadığınızın sorgulaması, *858# tuşlaması yapıldığında kısa mesaj olarak bildirilmektedir.

 • Kampanyadan Genç tarife, Karma400 paket, Çocuğum Güvende ve Numara Engelleme servisi kullanan aboneler haricinde kalan ve son 6 aydaki TL yüklemelerinden sonraki 30 gün içerisinde toplam paket dışı ses geliri + paket geliri (SES+SMS+Data) en fazla 13TL olan aboneler yararlanabileceklerdir.

  EKONOMİK yazıp 2222'ye göndererek pakete aylık 15TL'ye kayıt olursunuz. Evinizden yapacağınız aramalarda "AVANTAJLI ARAMA" anonsu duyarsınız. Bu anons sizin "avantajlı alanda olduğunuzu anlamanızı sağlar. Aboneler ev alanlarını paketlere kayıt olduktan sonra 8008'i arayarak belirleyebileceklerdir. 8008'i aramadıkları durumda "ev alanı" abonenin son kullanımlarına göre sistem tarafından otomatik olarak tanımlanacaktır. Abone evindeyken anons duyamadığı durumda 8008'i ücretsiz arayarak ev alanını yeniden belirleyebilecek ya da değiştirebilecektir. Eğer öncelikli başka paketiniz yoksa ev alanınızdan anons duyarak yaptığınız yurt içi aramalar EKONOMİK Kampanya dakikalarınızdan düşer. Kıbrıs PSTN ve Global Star hariç yurt içi aramalarınız paket dakikalarınızdan düşer. 8008 numarası sadece Turkcell numaralarından ve aynı gün içinde en fazla 5 kez aranabilir. Dakikalarınızı konferans görüşmesi için kullanabilirsiniz. Ev Alanında olup olmadığınızın sorgulaması *858# tuşlaması yapıldığında kısa mesaj olarak bildirilmektedir.

 • KALAN yazıp 2222'ye göndererek kalan konuşma sürenizi öğrenebilirsiniz. Ev alanınızı *858# yazıp evet tuşuna basarak sorgulayabilirsiniz.

 • Evet. Ev alanı olarak belirlediğiniz alanı 15 günde bir değiştirebilirsiniz. Bu işlemi 15 günde birden daha sık yapmak isterseniz, 8008'i aradığınızda sistem hata mesajı dönecek, işleminiz gerçekleşmeyecektir. Örneğin; oturduğunuz evden taşındınız. TURKCELL EVİM Paketlerini kullanabilmek için 8008'i arayıp yönlendirmeleri takip ederek yeni evinizi "yeni ev alanınız" olarak tanımlayabilirsiniz.
  Ev Alanında olup olmadığınızın sorgulaması *858# tuşlaması yapıldığında kısa mesaj olarak bildirilmektedir.

 • EKONOMİK Kampanyasından daha öncelikli başka bir ses paketiniz yoksa evinizdeyken EKONOMİK Kampanya dakikalarınızdan kullanırsınız. EKONOMİK Kampanyası kullanıcıları "ev alanlarında" oldukları sürece yapacakları herhangi bir yöne doğru aramada anons duyarlar. Ancak abonenin daha öncelikli günlük ya da haftalık ses paketi varsa abone ev alanında olsa bile öncelikle süre kısıtlı bu paketlerinden harcar. Bu paketler bittikten sonra ev alanlarından yapacakları aramalarda EKONOMİK Kampanyasından harcarlar. EKONOMİK Kampanyası aboneleri paket dakikalarını bitirdikleri durumda ev alanındayken yapacakları aramalarda anons duyarlar ancak paket dakikaları bittiği için başka paketleri yoksa kendi tarife ücretinden ücretlendirilirler. Anons duyulmayan, ev alanı olarak tanımladığınız alan dışındaki yerlerde yapacağınız aramalarda sahip olduğunuz EKONOMİK Kampanyası dışındaki paketlerden harcarsınız. Ev Alanında olup olmadığınızın sorgulaması *858# tuşlaması yapıldığında kısa mesaj olarak bildirilmektedir.

 • Hayır, EKONOMİK Kampanyası her ay otomatik olarak yenilenir. 

 • Hayır. Aynı dönem içerisinde sadece 1 TURKCELL EVİM alabilirsiniz. Paketinizin kullanım süresi dolmadan başka bir TURKCELL EVİM paketine geçmek isterseniz eski paketinizin aylık kullanım süresi bitene kadar eski ve yeni paketi bir arada kullanırsınız. Eski paketin kullanım süresi sona erdiğinde paket iptal olur ve yenilenmez. Geçiş yaptığınız paketle aboneliğe devam edersiniz.

 • Hayır, paketinizde kalan dakikalar bir sonraki aya/haftaya devretmemektedir. 

 •  Hazır Kart’tan Faturalı Hatta geçtiğinizde ya da numara değişikliği yaptığınızda TURKCELL EVİM Paketiniz iptal olur. 

 • EKONOMİK Kampanyasını IPTAL EKONOMİK yazıp 2222’ye göndererek iptal edebilirsiniz. Hat iptal, numara taşıma, devir ve borçtan dolayı kapama işlemlerinde paket aboneliği iptal olur ve son paket ücretinin tamamı paketin geçerli olduğu dönem sonunda çıkacak faturaya uygulanır.

 • Paket dakikalarını aştığınızda başka ek dakika paketiniz bulunmuyorsa tarifenizin fiyatlarıyla ücretlendirilirsiniz. 

 • 0 532 7572222’yi ücretsiz arayarak mevcut tarife ve kampanyalarınızla ilgili bilgi alabilir, dilerseniz yeni tarife ve kampanyalarımıza abone olabilirsiniz.

Sayfayı kaydırın